Browse By

Jakie korzyści wiążą się z outsourcingiem IT?

Outsourcing stosowany jest w wielu firmach, nawet jeżeli ich pracownicy nie zdają sobie sprawy z tego, co tak naprawdę oznacza to określenie. Przykładem takich usług są powierzenie zewnętrznej firmie rekrutowania nowych pracowników, dbania o bezpieczeństwo informatyczne lub prowadzenia księgowości.

  1. Czym jest outsourcing?
  2. Korzystanie z outsourcingu informatycznego
  3. Czy outsourcing w branży IT jest bezpieczny?
  4. Zalety outsourcingu zadań informatycznych
  5. Gdzie znaleźć zaufanych specjalistów IT?

Chociaż outsourcing w finansach, administracji lub obsłudze prawnej jest czymś popularnym, wiele firm zastanawia się nad tym, czy warto wypróbować outsourcing IT. Sprawdź, dlaczego takie rozwiązanie przynosi świetne efekty, a przy tym obniża koszty prowadzenia działalności.

https://www.eskom.eu/outsourcing-it/

Czym jest outsourcing?

Niezależnie od rodzaju działalności, outsourcing zawsze dotyczy zlecenia określonych zadań, procesów lub całych projektów zewnętrznej firmie. Najważniejszą zaletą takiego podejścia jest możliwość skupienia pełnej uwagi na tym, co dla firmy jest najważniejsze. Przykładowo, jeżeli firma zajmuje się produkcją, to jej pracownicy mogą nie mieć czasu na to, aby sprzątać lub zajmować się roślinami w biurze. W takich sytuacjach najprostszym, a jednocześnie często również najtańszym rozwiązaniem jest powierzenie tych zadań innej firmie, która specjalizuje się w takich usługach.

Korzystanie z outsourcingu informatycznego

O ile jednak nieposprzątane biuro nie wpływaja na bezpieczeństwo firmy i nie uniemożliwiają jej pracy, to niedopilnowanie tematów związanych z IT może generować duże straty i problemy. W końcu w dzisiejszych czasach prawie każde przedsiębiorstwo wykorzystuje rozmaite programy – od systemu operacyjnego, przez program księgowy, a na specjalnych aplikacjach kończąc. Ponadto niemalże każda firma ma stronę internetową lub sklep ecommerce i korzysta z serwerów. Tym samym konieczne jest zadbanie o bezpieczeństwo każdego z tych elementów, regularne aktualizowanie programów i monitorowanie aktywności w sieci. Do tego dochodzą problemy i awarie, których zwyczajnie nie da się uniknąć (zawirusowany komputer, utrata cennych danych). Trudno natomiast oczekiwać, że niewielka firma zajmująca się sprzedażą sprzętu sportowego będzie dysponowała rozbudowanym działem, który poradzi sobie z tymi wszystkimi problemami, a jednocześnie będzie odpowiadał za zarządzanie infrastrukturą it. Wynika to przede wszystkim z ogromnych kosztów stworzenia i utrzymania miejsc pracy dla takich specjalistów. Warto również mieć na uwadze to, że z pewnością w ciągu miesiąca będzie wiele dni, w których takie osoby nie będą miały zbyt wiele pracy, co może budzić niezadowolenie u pozostałych pracowników. Dlatego właśnie outsourcing specjalistów it to idealne rozwiązanie bez względu na to, czym zajmuje się firma i w jakiej branży działa.

Czy outsourcing w branży IT jest bezpieczny?

Outsourcing usług informatycznych daje przedsiębiorcy pewność, że w przypadku problemów zostaną one szybko usunięte przez osoby, które rzeczywiście się na tym znają. Firma oferująca outsourcing zapewnia błyskawiczny dostęp do fachowców z różnych branż (programistów, administratorów, osoby obeznane z bezpieczeństwem w IT). Dużym plusem jest to, że tacy specjaliści są dostępni praktycznie przez cały czas. Nie będziesz więc musiał odciągać swoich pracowników od ich codziennych zadań, aby zajęli się tematami, które powinny zostać powierzone doświadczonemu zespołowi IT. To sprawia, że wszystkie zlecone tematy zostaną załatwione w krótszym czasie, a dodatkowo pozwala wyeliminować ryzyko popełnienia błędów. Zyskujesz również gwarancję, że bezpieczeństwo informacji będzie na najwyższym poziomie. W razie potrzeby specjaliści mogą wykonać audyt, który ujawni słabe strony twojego projektu i pomogą je zawczasu wyeliminować.

eskom.eu helpdesk it outsourcing

Gdzie znaleźć zaufanych specjalistów IT?

Chociaż jest wiele firm, które oferują outsourcing usług informatycznych, pamiętaj, aby nie powierzać takich zadań komuś, kto nie ma doświadczenia. Zamiast tego wybierz outsourcing it świadczony przez firmę, która działa w branży od lat i ma wielu stałych klientów. Zyskasz wówczas dostęp do helpdesk, który błyskawicznie odpowie na każde twoje zgłoszenie. Nie ma znaczenia, czy w firmie pojawi się problem ze sprzętem, oprogramowaniem, siecią czy też dojdzie do usterki z winy pracownika. Wszystkie przedsiębiorstwa korzystające z outsourcingu mogą liczyć na profesjonalną pomoc w każdej sytuacji. Wspomniany dostawca rozwiązań IT oferuje również wiele innych usług, dlatego najlepiej skorzystać z bezpłatnej konsultacji i zapytać o polecane rozwiązania. Nie musisz nawet tracić czasu na pisanie maila lub dzwonienie do przedstawiciela firmy outsourcingowej. Wystarczy, że odwiedzisz jej stronę internetową i zostawisz swój numer, a doświadczony doradca oddzwoni do ciebie i przedstawi szczegóły oferty. Pamiętaj, że dobry outsourcing zabezpieczy cię przed przestojami związanymi z problemami IT i wyeliminuje konieczność zatrudniania na pełen etat drogich specjalistów.