Browse By

Bezpieczeństwo baz danych dzięki profesjonalnemu antywirusowi? Dowiedz się, że to możliwe!

Bezpieczeństwo baz danych dzięki profesjonalnemu antywirusowi? Dowiedz się, że to możliwe!

Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, gdzie dane są równie wartościowe co waluta, a czasami nawet i bardziej. Największym zagrożeniem dla dzisiejszych firm są ataki, które grożą wyciekami czy kradzieżą poufnych informacji. Odpowiednie zabezpieczenie się przed nimi to konieczność, bowiem ich konsekwencje mogą być katastrofalne w skutkach dla firmy. Kluczem do osiągnięcia sukcesu w tej walce jest stosowanie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Sprawdź czym powinno się ono cechować!

Ataki wirusowe na firmę
Odpowiedni program antywirusowy będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo bazie danych w Twojej firmie i zneutralizować większość zagrożeń. Tych jest całkiem sporo. Hakerzy nieustannie modyfikują złośliwe oprogramowanie, by było trudniejsze do wykrycia. Dlatego ważne jest, żeby korzystać z antywirusa, który ma bieżące wsparcie i częste aktualizacje. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ochrona danych w Twojej firmy obejmuje wszystkie możliwe ewentualności.

Szczególnie niebezpieczne mogą okazać się Ransomware. Jest to złośliwe oprogramowanie, które wykrada poufne dane i ogranicza do nich dostęp, do czasu zapłacenia “okupu”. Łatwo paść jego ofiarą, taki wirus może bowiem zostać przemycony w załącznikach wiadomości email lub pod postacią linku. W natłoku codziennych firmowych obowiązków, Twoi pracownicy mogą zapomnieć o dodatkowej ostrożności i kliknąć coś, myśląc że ma związek z pracą. Profesjonalny antywirus przeskanuje wszystkie otrzymywane treści w czasie rzeczywistym i zablokuje je zanim zdążą wyrządzić jakiekolwiek szkody.

Warto zainwestować w program, który oferuje Ci kontrolę dostępu. Dzięki temu będziesz mógł kontrolować to, kto może podłączać zewnętrzne urządzenia takie jak pendrive czy dysk zewnętrzny, do objętych ochroną komputerów. Sprawi to, że nie tylko zabezpieczysz się przed wirusami online, ale także tymi, które mogłyby pojawić się w Twojej firmie za sprawą fizycznych nośników.

Zabezpieczenie danych w firmie – podsumowanie
Pamiętaj, że zadbanie o bezpieczeństwo bazy danych w firmie to nie wydatek tylko inwestycja. Solidna ochrona antywirusowa i dodatkowe szyfrowanie sprawią, że będziesz mieć pewność, że dostęp do firmowych, wrażliwych informacji mają tylko te osoby, które powinny go mieć. Sprawdź rozwiązania oferowane przez G Data, by dowiedzieć się więcej i zabezpieczyć dane w firmie programami o najwyższej jakości.