Browse By

Różnorodność torebek ozdobnych – jakie opakowania sprawdzą się najlepiej dla firm?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czas przed Bożym Narodzeniem to moment, kiedy współpracownicy i kontrahenci wręczają sobie świąteczne prezenty biznesowe. Co można podarować i jak zapakować taki podarunek?

Wręczanie prezentów biznesowych wyraża wdzięczność oraz szacunek, a także jest podziękowaniem za współpracę w mijającym roku oraz wspólnie osiągnięte cele biznesowe. Takie podarunki mają duży wpływ na stosunki międzyludzkie. Oczywiście stanowią dodatkowy koszt dla przedsiębiorcy, jednak dają szansę na zbudowanie dobrych relacji biznesowych. Co podarować jako prezent biznesowy i jak go estetycznie zapakować? Może używając eleganckich torebek ozdobnych papierowych?

Prezenty biznesowe na święta

Co można podarować jako prezent biznesowy? Możliwości jest wiele, warto jednak zastanowić się czy wybrany podarunek będzie odpowiedni w danej sytuacji i dla danego kontrahenta. Poniżej kilka przykładów prezentów biznesowych.

Najczęściej jako taki prezent wręcza się alkohol – oczywiście raczej taki z wyższej lub średniej półki (wino, whisky, koniak, nalewka, wódka). Jest to podarunek dość uniwersalny. Można do niego dołączyć akcesoria takie jak: zestaw do wina, korkociąg, karafka, termometr, szklanki, kieliszki. Alkoholu nie należy wręczać kontrahentom zagranicznym, w których kulturze nie jest mile widziany.

Popularnym prezentem są także kalendarze firmowe – zarówno te ściennie, jak i biurkowe oraz książkowe. Kalendarz przyda się każdemu, a przy okazji jest dobrą reklamą firmy – oczywiście tylko taki, który jest elegancko wydany.

Często w roli prezentu biznesowego występują kosze prezentowe. Ich zaletą jest to, że można je dowolnie skomponować. Mogą się w nim znaleźć: alkohol, smakołyki, produkty delikatesowe, słodycze, kawa, herbata. Takie kosze mogą być tematyczne.

Bardzo często w opakowaniu prezentu biznesowego można znaleźć gadżety firmowe. Jest to dobry pomysł pod warunkiem, że jest to coś eleganckiego, np. portfel, pióro, długopis (ale elegancki, a nie plastikowy), etui, kosmetyczka, kalendarz, notatnik itp.

Jako prezent można podarować również gadżety elektroniczne takie jak: powerbank, słuchawki, głośniki czy zegarki.

Prezent wybrany, a jak go zapakować? Może wybrać torebki ozdobne foliowe, a może papierowe?

Torebki ozdobne papierowe/foliowe – jak zapakować prezent biznesowy?

Wybór eleganckich opakowań ozdobnych nadających się do zapakowania prezentów biznesowych jest duży. Można użyć pudełek, kasetek, koszy lub eleganckiej torby. Co wybrać?

Na pewno taki prezent musi być zapakowany starannie i elegancko. Nie tylko jego zawartość, ale także opakowanie świadczą o wręczającym i wyrażają stosunek do obdarowanego.

Torebka ozdobna papierowa jest najwygodniejszym sposobem na opakowanie, a przy tym może prezentować się bardzo elegancko. Takie torby są wykonane z papieru Kraft i najczęściej są powlekane. Jeden z najpopularniejszych podarków biznesowych, czyli wino jest pakowane w torebki ozdobne na alkohol. Kosz prezentowy także można zapakować w ozdobną torbę, by łatwiej było go przenieść.

W ofercie RAJA jest wiele rodzajów toreb ozdobnych:
• torby papierowe Kraft 200
• kolorowe torby papierowe ze skręcanym uchwytem i gładkim
• torby mini i maxi
• torby powlekane
• torby papierowe z okienkiem
• torby powlekane matowe o wypukłej teksturze
• torby lakierowane z witrynką
• torby z płaskim uchwytem
• torby w kształcie pudełka
• torby gładkie i we wzory
• torby powlekane o wysokim połysku
• torby matowe.

Szeroki wybór torebek ozdobnych papierowych i foliowych idealnych do zapakowania prezentów firmowych jest dostępny na stronie: https://www.rajapack.pl/opakowania-ozdobne_C23.html.