Browse By

Masz dzieci? Oszczędzasz na OC!

bloog.pl Masz dzieci Oszczędzasz na OCPoszukiwanie oszczędności przy zakupie ubezpieczenia OC to nic zdrożnego. Co więcej, warto dobrze prześledzić wszystkie opcje i wybrać tą najbardziej atrakcyjną dla nas. Pomysłów i możliwości jest wiele, jednym z nich jest posiadanie dzieci. Niektórych może zdziwić fakt, że dzieci mogą pomóc nam cokolwiek zaoszczędzić, nie mniej jednak w przypadku zakupu ubezpieczenia OC mogą one zapewnić nam całkiem sporą zniżkę.

Z dziećmi taniej

Śledząc ubiegłe raporty możemy zauważyć pewną zależność. Kierowcy deklarujący posiadanie dzieci (jednego i więcej) mogą liczyć na OC tańsze nawet o 200 zł w porównaniu z kierowcami bezdzietnymi, którzy posiadają dokładnie taki sam pojazd (i wszystkie inne parametry).
Dlaczego mając dzieci możemy liczyć na tańsze ubezpieczenie? Powód jest banalnie prosty – ubezpieczyciele zakładając, że będąc rodzicem i podróżując z dziećmi na pokładzie samochodu jesteśmy bardziej ostrożni – instynktownie nie wykonujemy niebezpiecznych manewrów ponieważ podświadomie wiemy, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie. Wszystkie te zależności sprawiają, że w oczach kierowcy jesteśmy bardziej odpowiedzialni i tym samym nie ciąży nad nami fatum stłuczki czy wypadku.

Zawsze z dzieckiem na plus?

Warto pamiętać, że nie zawsze posiadanie dzieci pozwoli nam uzyskać tańsze OC. Przede wszystkim nie każde towarzystwo stosuje taką zniżkę, musimy przy wypełnianiu formularza dobrze to prześledzić lub dopytać agenta. Z drugiej strony zniżka przysługuje wyłącznie na dzieci niepełnoletnie, czyli takie, które często są naszym pasażerem i które wywierają na nas podświadomie presję ostrożniejszej jazdy.

Gdzie znaleźć najtańszą opcję?

Tak naprawdę mamy dwie możliwości – albo umówimy się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym, albo sami znajdziemy idealny produkt dla siebie. Każdy z tym sposobów ma swoje plusy i minusy, nie mniej jednak druga opcja jest bardziej atrakcyjna.
Dlaczego? Ponieważ wszystko możemy zrobić nie wychodząc z domu, a korzystając z kalkulatora samochodowego możemy sami wyliczyć sobie składkę OC. Największa korzyść z tego rozwiązania jest taka, że w jednym miejscu będziemy mieli kilkanaście ofert, a to pozwoli zaoszczędzić nam czas. Tak to musielibyśmy osobiście wejść do kilkunastu firm ubezpieczeniowych, co najprawdopodobniej skończyło by się wzięciem dnia urlopu, a i tak nie mamy pewności, że udałoby się nam załatwić wszystko za pierwszym razem. Aby dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń komunikacyjnych warto wejść na stronę https://ubezpieczamy-auto.pl/