Browse By

Idealna myjnia fryzjerska do Twojego salonu

hairdressing-salon-2693077_1280Myjnia fryzjerska to jeden z obowiązkowych punktów w każdym salonie fryzjerskim. Dlatego musi być oczywiście odpowiednio dobrana do potrzeb zarówno fryzjera, jak i klienta. 

Myjnia fryzjerska musi być wygodna i oczywiście wytrzymała na intensywną eksploatację. Siedzisko powinno być miękkie i komfortowe, tak aby klient, który zasiądzie na myjni mógł się odprężyć. Myjka fryzjerska to musi być również komfort dla fryzjera. Powinna mieć dobre dojście do umycia włosów oraz wykonania na nich zabiegów pielęgnacyjnych. 

Na szczęście producenci myjni oferują nie tylko wygodę, ale także niesamowity wybór kolorów i wzorów. Współczesna myjnia, to nie tylko mebel użytkowy, ale także ozdobny. Wprowadza do salonu charakter oraz urozmaica wystrój. 

Dobierz wielkość myjni fryzjerskiej do salonu fryzjerskiego 

Myjnia fryzjerska może oczywiście mieć różne wymiary. Wszystko zależy tylko od przestrzeni, którą dysponujesz w salonie fryzjerskim. Jeśli masz jej bardzo dużo, to możesz sprawić sobie myjnię dwuosobową, gdzie można obsługiwać naraz dwie osoby i przez to nie tworzy się kolejka. W przypadku powierzchni o średniej wielkości standardowa myjka fryzjerska będzie odpowiednia. A jeśli jeździsz do klientów lub często się przenosisz, to możesz zainwestować w myjnię fryzjerską przenośną. To ostatnie rozwiązanie jest kompaktowe i łatwe w przewożeniu. 

Dwuosobowy model myjni znajdziesz w ofercie marki Panda. Myjnia fryzjerska Panda Milos zachwyca wygodną, podwójną kanapą, która daje klientowi komfort w trakcie mycia włosów. Dzięki świetnie dopasowanej umywalce mycie przebiega naprawdę sprawnie, przede wszystkim także dla fryzjera. Obudowa myjni jest odporna na uszkodzenia, jest bardzo wytrzymała oraz elegancka. Co więcej, do wyboru masz różne kolory obić, więc możesz ją dowolnie dopasować do wystroju pomieszczenia.

 

źródło: https://www.hairstore.pl/myjnie-c467.html

W przypadku myjni pojedynczych wybór jest tak duży, że nie sposób wymienić wszystkich. Na pewno dzięki swojemu designowi w oczy rzuca się myjnia Panda Galmour. Jest ona niezwykle elegancka i gustowna. Pikowane obicia boczne wzbogacają kryształki Swarovskiego. Model ten z pewnością fantastycznie wpasuje w wystrój typu glamour. Co więcej, myjnia dostępna jest w trzech wersjach: podstawowej, relax z elektryczną regulacją podnóżka oraz lux – z elektryczną regulacją podnóżka oraz masażem shiatsu. Oczywiście wygląd myjni możesz sobie skonfigurować poprzez wybór koloru skaju i koloru umywalki. 

myjnia glamour

W przypadku myjni przenośnych warto zwrócić uwagę na myjnię AGV Basin. Doskonale sprawdzi się w codziennej pracy mobilnego fryzjera. Ze względu na jej częste składanie, rozkładanie i przewożenie wykonana jest ze sztucznego tworzywa o długiej żywotności. Ma płytką misę. 

przenośna myjnia

Jak dbać o obicia myjni 

Obicia myjni wykonane są w większości przypadków z eko-skóry. Wiadome jest, że w salonie z myjni korzysta wiele osób dziennie, dlatego aby zachować świetny wygląd mebli należy o nie odpowiednio dbać. W przypadku eko-skóry należy czyścić meble codziennie, ponieważ jeśli to zaniedbamy, to zabrudzenia będą schodzić dużo ciężej. Najprościej czyszczenie wykonywać przy pomocy mydła i wody. Dobrze działa również woda z płynem do naczyń. W żadnym wypadku nie należy używać agresywnych środków chemicznych, zwłaszcza jeśli zawierają alkohol, amoniak, octany, cykloheksanon czy tetrahydrofuran.  Wybierając kolor skaju należy mieć również na uwadze, że niektóre materiały (np. nowe jeansy) mogą barwić jego powierzchnię. W tym wypadku warto postawić na ciemniejsze kolory.