Browse By

Umowa deweloperska – sprawdź, jak powinna wyglądać!

Umowa deweloperska jest istotnym dokumentem prawnym. Określa ona najważniejsze kwestie i zobowiązania pomiędzy deweloperem, a nabywcą nieruchomości. Zakup nieruchomości to zwykle duża inwestycja na lata, która często związana jest z dodatkowym zobowiązaniem finansowym, jakim jest kredyt. Konieczne jest więc, żeby umowa deweloperska była skonstruowana poprawnie i nie zawierała żadnych kruczków prawnych. Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać umowa deweloperska? Najlepiej zlecić jej sprawdzenie doświadczonemu radcy prawnemu lub adwokatowi. Prawnik z dobrej kancelarii sprawi, że Twoje interesy będą dobrze zabezpieczone, a Ty będziesz mógł spać spokojnie. 

1. Umowa deweloperska – prawnik

2. Umowa deweloperska – sprawdzona kancelaria

3. Sprawdzenie umowy deweloperskiej – czy warto? 

Umowa deweloperska – prawnik

Czy prawnik jest potrzebny do sporządzenia umowy deweloperskiej? Nie, jeśli dostaniesz ją od dewelopera. Ale bardzo ważne jest, żeby radca prawny lub adwokat zajął się sprawdzeniem umowy deweloperskiej. Tego typu umowy opiewają zazwyczaj na duże kwoty, nie warto więc ryzykować, że zaskoczy Cię jakaś kwestia, której nie dopilnowałeś w zapisach umownych. Umowa deweloperska to dokument prawny, dlatego powinna być sprawdzona przez doświadczonego prawnika. Radca prawny lub adwokat dokona analizy zapisów umownych, omówi poszczególne paragrafy, a także zwróci Twoją uwagę na kwestie, które mogą okazać się problematyczne. 

Umowa deweloperska – sprawdzona kancelaria

Jeśli zastanawiasz się, komu zlecić sprawdzenie umowy deweloperskiej, najlepiej sprawdzi się kancelaria z dużym doświadczeniem w tego typu sprawach. Wówczas adwokat nie tylko przeanalizuje Twoją umowę, ale też zaproponuje takie zapisy umowne, które pozwolą na jak najlepsze zabezpieczenie Twojego interesu. Zakup nieruchomości to wystarczający stres, dlatego pozwól sobie na komfort i wybierz kancelarię, która zna się na rzeczy. Konsultacja z prawnikiem z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości i pozwoli Ci poczuć się pewnie przed zakupem wymarzonych czterech kątów. 

Sprawdzenie umowy deweloperskiej – czy warto? 

Czy warto zlecić sprawdzenie umowy deweloperskiej? Zdecydowanie tak. Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami, a firmy deweloperskie znane są z różnego rodzaju opóźnień czy modyfikacji wprowadzanych w trakcie trwania budowy. Sprawdzenie umowy deweloperskiej przez doświadczonego radcę prawnego lub adwokata pozwoli uchronić Cię od nieprzyjemnych niespodzianek, a sam zakup mieszkania lub domu przebiegnie szybko, sprawnie i bezpiecznie.