Browse By

Szafy przesuwne – praktyczne, uniwersalne meble

Szafa przesuwna jest meblem, który pozwala na ergonomiczne zaaranżowanie przestrzeni niezależnie od tego, ile miejsca oferuje w swoim wnętrzu. To wygodne rozwiązanie można z powodzeniem stosować zarówno w mieszkaniach prywatnych, biurach, a także hotelach, pensjonatach itp. Jakie są jego zalety? Co może skłonić do zakupu szafy przesuwnej?

Szafy przesuwne – meble, które zawsze się sprawdzają

Dużą zaletą szaf przesuwnych jest ich uniwersalność. Sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. Ponadto nie ma problemu ze znalezieniem takich, które umożliwią zabudowę wnęki ściennej. Elementem odróżniającym je od zwykłych szaf jest sposób otwierania drzwi – od którego wzięły zresztą swoją nazwę.

Szafy przesuwne mają drzwi umieszczone na specjalnych prowadnicach – aby otworzyć taką szafę, należy przesunąć je w lewo lub prawo. W odróżnieniu od klasycznych szaf z drzwiami uchylnymi nie jest wymagana wolna przestrzeń przed nimi – co doceni się zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, a także przedpokojach. To, ile szafa będzie miała drzwi, zależy od jej konstrukcji. Standardowo można spodziewać się dwojga – jednak dużą popularnością cieszą się również szafy większe, mające troje. W takiej sytuacji szafa ma dwie prowadnice – jedne umieszczone są nieco przed drugimi, dzięki czemu trzecie drzwi można przesuwać niezależnie od tego, w jakiej pozycji znajdują się pozostałe.

Szafy przesuwne to różne style i kolory

Obecnie w sprzedaży znajduje się szeroki wybór szaf przesuwnych, wykonanych we wszystkich możliwych stylach. Dobrym przykładem oferta sklepu internetowego brw.pl. Znajdziesz tu szafy przesuwne w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, skandynawskim, klasycznym, retro oraz wielu innych. Dlatego nie będzie problemu z wybraniem szafy przesuwnej dopasowanej do stylu pomieszczenia, w którym ma się znaleźć.

Nie można zapomnieć również o kolorystyce – wybierając mebel musisz pamiętać o tym, aby jego barwa pasowała do dominującej w miejscu ustawienia. Dzięki temu szafa w estetyczny sposób wkomponuje się w istniejącą aranżację, stając uzupełniającym ją w naturalny sposób elementem.

Jaki front szafy przesuwnej?

Decydując się na szafę przesuwną możesz wybrać mebel mający jeden z kilku rodzajów frontów: laminat, prosty, ozdobny, lustrzany lub – co spotyka się rzadziej – fototapetę. Który wybrać? To już zależy od indywidualnych preferencji, ale warto pomyśleć o szafie z lustrem. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko to, że można się w niej przejrzeć, ale także fakt, że w ten sposób powiększa się optycznie pomieszczenie. 

Pojemność szafy zależy od konkretnego modelu i producenta. Szafy przesuwne oferują zarówno półki na ubrania, jak i drążek na wieszaki, sporo modeli ma również pawlacz z szafkami oraz szuflady w swojej dolnej części. Duży wybór różnych szaf we wspomnianym sklepie Black Red White sprawia, że znajdziesz tu szafę mającą pojemność doskonale zaspokajającą wszystkie Twoje potrzeby.

Dlatego jeśli szukasz takiego mebla, już dzisiaj zobacz aktualną ofertę na stronie brw.pl!