Browse By

Świece zapachowe do salonu – na jakie nuty zapachowe warto postawić?

Zapachy w naszym życiu odgrywają znacząca rolę. To one przywołują na myśl wspomnienia, pozwalają przenieść się do innych czasów, otulają pomieszczenie oraz tworzą poczucie ciepła i przytulności. To wszystko możemy osiągnąć dzięki świecom zapachowym. Na jakie nuty zapachowe warto postawić? Podpowiadamy. 

Dlaczego warto zdecydować się na świecie zapachowe do salonu?

Trwałe świecie zapachowe przenikają do wnętrza i sprawiają, że zapach w pomieszczeniu zostaje jeszcze długo po wypaleniu się świecy. Te produkty są idealnym sposobem na to, aby urozmaicić charakter wnętrza oraz podkreślić styl aranżacji. Wielu osobom służą po prostu jako element dekoracyjny. Jednak  świecie zapachowe posiadają znacznie więcej zalet. Po pierwsze, odświeżają powietrze. Emitują przytulne światło, które sprawdzi się zarówno w przypadku letnich wieczorów przy książce i otwartym oknie, jak i podczas jesiennego okresu rozświetlając ciemne i zimne popołudnia.

Nic nie stworzy tak niepowtarzalnego klimatu we wnętrzu, jak świeca, a dodatkowo ma ona silne działanie odprężające i relaksujące. Jest więc idealnym kompanem po całym dniu pracy, gdy jedyne o czy marzymy to odpoczynek i chwila dla siebie. Niektóre świece działają odstraszająco na owady, co jest kluczowe w przypadku cieplejszych dni. Niektóre substancje wonne wykazują działanie aromaterapeutyczne. Zalet inwestowania w świecie zapachowe jest naprawdę wiele, więc warto zdecydować się na takie rozwiązanie do naszego salonu.

Jak wybrać zapach świecy?

Wybór zapachu świecy powinien przede wszystkim zależeć od naszych indywidualnych upodobań. Wszystkie zapachy dzielą się na cztery główne grupy, spośród których wyróżnić możemy kwiatowe, orientalne, drzewne i świeże. Jeśli wybieramy świeczkę latem, warto postawić na klasyczne, letnie zapachy bądź kwiatowe, które urozmaicą dodatkowo wakacyjny klimat. Zimą zdecydowanie lepiej zdecydować się na zapachy orientalne, nieco cięższe, które wprowadzą nas w okres świąt. W tym przypadku idealnie sprawdza się świecie o zapachach przypraw.

Ciekawym rozwiązaniem jest zakup kominka i dokupywanie różnego rodzaju wosków zapachowych, które możemy zmieniać w zależności od gustów oraz pory roku. Zestaw świec jest idealnym pomysłem na prezent urodzinowy.

Dla osób, którym zależy na wyglądzie  i niepowtarzalnym charakterze wnętrza, jednak mają problem z doborem odpowiedniego zapachu, poleca się świecie bezzapachowe.