Browse By

Odmień wnętrze na lato. Skandynawskie nowości od Umage

Każdy człowiek przynajmniej raz w roku potrzebuje urlopu, by naładować baterie. Letnie porządki dla Twojego mieszkania to szansa na zmianę, która wprowadzi wyjątkowy nastrój. Nawet drobne zmiany wystroju w postaci paru nowych dekoracji wprowadzą do Twojego mieszkania letnią, słoneczną aurę. Z pomocą przychodzą nowości od Umage!

Letnie porządki – dlaczego warto je robić?

Letnie porządki to przede wszystkim doskonała okazja, by odświeżyć wnętrze, pozbyć się z niego zimowej energii oraz paru zbędnych rzeczy, jak i również wprowadzić kolorowe dodatki. Idealnym sposobem są lampy Umage z kolekcji Asteria, Carmina czy Eos, które oszczędzą poważniejszych zmian, jak chociażby malowanie ścian.

Bez wątpienia jedną z podstawowych czynności, od których zacząć się powinno letnie porządki, jest pozbycie się niepotrzebnych rzeczy zalegających we wnętrzu. Dlaczego to takie ważne? Tutaj pojawia się pierwszy aspekt psychologiczny z letnimi porządkami związany, a mianowcie: “zagracenie” mieszkania skutkować będzie poczuciem przytłoczenia oraz niepokoju. Pomijając już fakt, że trudniej jest wówczas utrzymać porządek w mieszkaniu. 

Jeżeli masz w zwyczaju przywiązywanie się do rzeczy, zrób mały rachunek sumienia i zadaj sobie takie pytania:

  1. Czy korzystasz z danej rzeczy?
  2. Czy jest Ci ona potrzebna?
  3. Jakie emocje z nią związane Ci towarzyszą?

Opowiadając sobie na te pytania, nie zapominaj, że pozbycie się każdej rzeczy jest małą cegiełką, która przyczyni się do Twojego lepszego samopoczucia! 

Co zmienić we wnętrzu w trakcie letnich porządków?

Dokładne sprzątnięcie wnętrza wydaje się rzeczą absolutnie podstawową, ale co jeszcze możesz zrobić, by wyprowadzić do niego lato w pełnym słowa tego znaczeniu? Na pewno zacząć można od wymiany pościeli, w której zbiera się martwy naskórek, pot oraz kurz, a przede wszystkim rozwijają się roztocza. Zmieniając pościel, śmiało można postawić na jasne i wyraziste barwy, które ożywią sypialnię. 

Po wykonaniu powyższych czynności w końcu zająć się można częścią zdecydowanie najprzyjemniejszą, czyli wymianą dodatków oraz elementów wystroju, dzięki którym osiągniesz wymarzony efekt. Po pierwsze, postaw na odważne kolory – uwierz, że nic tak nie zapewni letniego nastroju we wnętrzu, jak ożywiające kolory, które kojarzą się z tą porą roku. Modnym dodatkiem będą jednak także delikatne, romantyczne barwy.

Po drugie, natura – lato jest porą roku, w której wszelkie życie w pełni rozkwita, a zwłaszcza kwiaty! Dlatego jest to idealny czas, by wprowadzić je do swojego wnętrza. Z pewnością nie pożałujesz, gdy już zobaczysz swoje mieszkanie.

Po trzecie tekstylia, czyli obrusy, zasłony, firanki, a także poszewki. Zasłony stanowić będą piękną i subtelną ozdobę Twoich okien, a lekka i niedługa firana zapewni Twojemu wnętrzu więcej słońca, które je rozświetli.

Wreszcie – po czwarte – dodatki! Niedrogi sposób na zupełne odmienienie wnętrza, czyli ramki, osłonki na doniczki, ale nade wszystko lampy! Najlepiej takie w nieszablonowych kolorach jak te od Umage

Psychologia kolorów

Czy wiesz, że każdy kolor ma swoje znaczenie oraz “zastosowanie”? Mając wiedzę na temat tych znaczeń, dobór dodatków do Twojego wnętrza nie będzie już nigdy kwestią przypadku! Zobacz jakie znaczenie mają poszczególne kolory, w jakich znajdziesz kolekcje lamp Umage. 

  • żółty – kolor radosny oraz rozładowujący napięcie, a co ciekawe pobudza do myślenia, inspiruje, a także sprzyja kontroli nad emocjami i podejmowaniu decyzji; 
  • różowy – kolor relaksujący, podbudowujący pewność siebie – świetnie sprawdzi się w przypadku osób nie stroniących od odważnych, a nawet ryzykownych rozwiązań;

Lampa wisząca Umage 2422 Asteria nuance rose

  • pomarańczowy – optymizm, kreatywność i motywacja w najczystszej postaci;

Lampa wisząca Umage 2423 Asteria nuance orange

  • niebieski – kolor, który wprowadzi do wnętrza spokój, a także będzie sprzyjał samodzielności;

Lampa Umage 2046 Eos mini light blue

  • czerwony – kolor namiętności, miłości, odwagi i ciepła – doskonały wybór dla osób ambitnych oraz przemęczonych; 
  • zielony – poza zbawiennym wpływem na ludzki wzrok, kolor ten również uspokaja oraz sprzyja lenistwu – doskonale zatem sprawdzi się w przypadku osób poszukujących wyciszenia.

Lampa Umage 2191 Carmina Mini Amazonas

Podsumowanie 

Jak widać, letnie porządki mogą nieść ze sobą wiele zalet, które będą miały bardzo pozytywny wpływ na codzienne samopoczucie. Nie zapominaj, że dom to azyl, dlatego spraw, by każda spędzona w nim minuta była dla Ciebie czystą przyjemnością. Czasami warto poświęcić parę godzin dla efektu, który będzie Ci towarzyszył przez najcieplejszy okres w roku!