Browse By

Meble i dodatki do salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski coraz częściej gości w polskich domach. Charakteryzuje się przede wszystkim jasnymi wnętrzami, prostymi formami i naturalnymi materiałami, które wprowadzają do wnętrz minimalizm, harmonię i przestrzeń do relaksu. Jakie powinny być meble i dodatki, aby stworzyć dom w stylu skandynawskim i nie zaburzyć całej aranżacji?

Naturalne surowce i materiały

Styl skandynawski oddaje bliskość człowieka z naturą. To właśnie dlatego bazuje on przede wszystkim na surowcach i materiałach pochodzenia naturalnego. Wśród bawełny, wełny, lnu zestawianych z elementami szklanymi, najważniejsze jest drewno, które wykorzystywane jest przede wszystkim do produkcji mebli. Jest to nie tylko piękne, ale również praktyczne rozwiązanie, ponieważ są one solidne, trwałe i odporne.

Jeszcze lepszą opcją są meble drewniane na zamówienie. Pozwalają na indywidualny wybór rozmiarów modeli, dzięki czemu zaspokajają one wszystkie potrzeby i pragnienia Mieszkańców. Lepiej zagospodarowana i zorganizowana przestrzeń w domu gwarantuje spokój, harmonię i przyjazną atmosferę, które są podstawą stylu skandynawskiego. Warto więc zdecydować się na drewniane meble na zamówienie.

Producent mebli drewnianych Polano oferuje możliwość dostosowania mebli do własnych potrzeb.

Prosta i lekka forma

Styl skandynawski opiera się na nowoczesnym i prostym designie, który jest wyrażany przez gładkie powierzchnie oraz geometryczne bryły. Umieszczenie takich mebli w swoich wnętrzach zapewnia symetrię i harmonię. Ten styl bazuje na naturalnym kolorze drewna, szczególnie tym w jasnych i ciepłych odcieniach oraz na białych i szarych elementach aranżacji. We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim bardzo ważne jest również światło, którego należy wpuszczać jak najwięcej do swoich pomieszczeń.

Wnętrza sprzyjające relaksowi

W skandynawskich wnętrzach główną rolę gra minimalizm, który nie opiera się jednak na chłodnym wystroju – w domu ma panować przede wszystkim miła i ciepła atmosfera, która sprzyja relaksowi i zachowaniu harmonii. Tworzą je wcześniej wspomniane meble drewniane na zamówienie, a także tkaninowe dodatki, takie jak pledy, poduszki, koce, zasłony, dywany czy obicia mebli. Wszystkie powinny być wykonane z naturalnych materiałów (bawełna, wełna czy sznurek), najlepiej w jasnych, ciepłych odcieniach szarości, beżu czy bieli.

Przyjemną atmosferę wprowadzą także dekoracje w formie wazonów, świeczników, obrazów czy plakatów.

Uporządkowanie przestrzeni to podstawa

Porządek sprzyja odpoczywaniu i dobrej atmosferze, dlatego swoje wnętrza warto zaaranżować w taki sposób, aby łatwo było utrzymać w nich czystość i ład. Kluczowe będą tutaj meble na zamówienie. Dzięki możliwości konfigurowania ich wymiarów, będą jeszcze lepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb Mieszkańców, co sprzyja w utrzymaniu porządku. Pojemne szafy i komody, pojemniki pod łóżkiem, toaletki, kosze, pudełka oraz segregatory będą bardzo pomocne.

Salon w stylu skandynawskim to miejsce pełne światła, harmonijne i przytulne. Przy jego aranżacji warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki, by uwzględnić przynajmniej najważniejsze elementy tego stylu.