Browse By

Jaka pralka do 1500 zł?

Pralka należy do podstawowych urządzeń, których nie może zabraknąć w żadnym domu. Dostępne w sprzedaży pralki wyposażone są w wiele praktycznych programów i opcji, które przyspieszają i ułatwiają pranie ubrań. Aby kupić dobrej jakości urządzenie, wcale nie musimy wydawać dużej sumy pieniędzy. Nawet dysponując ograniczonym budżetem, możemy nabyć energooszczędny sprzęt z cichym silnikiem, który skutecznie wypierze każdy rodzaj odzieży. Sprawdźmy zatem, jaka pralka do 1500 zł będzie najlepsza i czym kierować się przy jej zakupie.

Jakie parametry powinna mieć pralka do 1500 zł?

Obecnie oferta pralek automatycznych jest bardzo duża i mocno zróżnicowana. Na szczęście określając budżet na 1500 zł, mamy ułatwione zadanie, ponieważ znacznie ograniczamy ilość dostępnych urządzeń. Pralki jednak nie możemy wybrać na chybił trafił. Przed zakupem powinniśmy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją danego urządzenia, aby sprawdzić, czy spełni nasze potrzeby. Zanim jednak przejdziemy do parametrów urządzenia, powinniśmy zastanowić się, jaka pralka najlepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu. Rodzaj ładowania będzie mieć szczególnie duże znacznie w przypadku niewielkich pomieszczeń. Pralki ładowane od góry są węższe niż modele ładowane od frontu, dzięki czemu zmieszczą się we wnękach i małych łazienkach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki do 1500 zł?

W kwocie do 1500 zł z pewnością nie znajdziemy pralki, oferującej najbardziej innowacyjne i inteligentne funkcje. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na mniej zaawansowane urządzenia. Dobra pralka do 1500 zł ma silnik inwerterowy, który zapewnia cichą i bezawaryjną pracę, bęben z funkcją regulacji obrotów, a także funkcje wpływające na energooszczędną pracę. Przed zakupem pralki powinniśmy również zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • Wymiary – warto dokładnie zmierzyć nie tylko pralkę, ale również przestrzeń, w której ma stanąć. Może się bowiem zdarzyć tak, że pralka będzie zbyt głęboka. W rezultacie konieczny będzie zakup pralki slim, której głębokość nie przekracza 50 cm.
  • Ładowność bębna – powinna być dobrana do ilości domowników. Bęben o pojemności 6-7 kg z powodzeniem sprawdzi się w przypadku trzyosobowej rodziny.
  • Klasę energetyczną – jest to jeden z ważniejszych parametrów, ponieważ określa zużycie energii podczas jednego cyklu prania. W kwocie do 1500 zł bez problemu znajdziemy pralki w najwyższej klasie energetycznej A+++.
  • Liczbę programów prania – im więcej programów, tym lepiej. Mając do dyspozycji kilkanaście programów prania, będziemy mogli prać mechanicznie praktycznie każdy rodzaj odzieży.
  • Dodatkowe funkcje – warto sprawdzić, czy pralka do 1500 zł oferuje przydatne funkcje dodatkowe, takie jak: opóźnienie startu pracy, automatyczne czyszczenie bębna czy możliwość dołożenia ubrań w trakcie cyklu prania.

Jaką pralkę kupić do 1500 zł? Ranking

Trudno jest jednoznacznie wskazać, która pralka do 1500 zł jest najlepsza. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które zbierają pozytywne opinie nie tylko użytkowników, ale również dobre opinie serwisantów. Przygotowaliśmy więc krótkie zestawienie najciekawszych modeli pralek automatycznych, które cieszą się dużą popularnością.

  • Pralka Bosch WAN 2426 GPL – to model o ładowności 7 kg, który kosztuje aktualnie około 1500 zł. Oferuje klasę energetyczną A+++, blokadę rodzicielską, a także opatentowaną przez firmę Bosch technologię VarioPerfect, dzięki której można prać ubrania szybciej lub oszczędniej. Pralka oferuje aż 15 programów do ubrań różnego typu, najkrótszy z nich trwa zaledwie 15 minut.
  • Pralka Samsung Eco Bubble WW70J5346FW – została wyposażona w bęben Diamond o ładowności 7 kg, klasę energetyczną A+++, 14 programów prania oraz regulację prędkości wirowania. Poza tym pralka oferuje technologię Eco Bubble, która tworzy aktywne bąbelki, zwiększające efektywność prania. Urządzenie jest wspierane przez system Smart Check, który jest w stanie wykryć ewentualne problemy związana z nieprawidłową pracą.
  • Pralka Whirlpool TDLR 70211 – jest to pralka ładowana od góry, a więc doskonale sprawdzi się w przypadku małych pomieszczeń. Urządzenie oferuje 14 programów prania, klasę energetyczną A+++ oraz technologię 6.Zmysł. To stosunkowo prosty sprzęt, który zapewnia łatwość użytkowania i wygodne pranie ubrań.

Sprawdź też inne modele pralek w sklepie internetowym inlago.pl