Browse By

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Pojawił się na rynku oczyszczacz powietrza, który usuwa 99,9% szkodliwych cząsteczek z powietrza, bakterii i innych substancji o rozmiarach, których nie dostrzega ludzkie oko. Czy rzeczywiście dzięki filtrowi powietrza możemy wdychać wyłącznie czyste powietrze?

Oczyszczacze powietrza Xiaomi

Nowoczesne oczyszczacze powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 3 mają wbudowany filtr powietrza o aerodynamicznej konstrukcji cylindra i 360-stopniowym filtrowaniu. W cylindrze znajduje się potężny, potrójny filtr, wykonany z podstawowej warstwy siatki filtracyjnej, wysokowydajnej siatki filtracyjnej HEPA i węgla aktywnego. Dzięki takiemu oczyszczaniu zasysanego powietrza,

Urządzenie jest w stanie pochłonąć do 99.9% cząstek pyłu. Czterokanałowy system cyrkulacji z dwoma wentylatorami skutecznie pompuje czyste powietrze do każdego zakątka domu. Oczyszczacz powietrza Mi 3C może efektywnie działać w pomieszczeniu o powierzchni 106 m² i wysokości 3 m. W zależności od intensywności użytkowania, żywotność filtra HEPA wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Oprócz filtra czarnego H13 można wybrać inne warianty filtrów do oczyszczaczy powietrza Mi Air Purifier 3, np. fioletowy E11, który ma działanie antybakteryjne, zielony E11 ze zwiększoną ilością aktywnego węgla. Każdy z nich będzie pasował do Xiaomi Air Purifier 3h.

Jak działa oczyszczacz powietrza Mi Air Purifier 3?

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 3 posiada 360. stopniowy filtr wstępny, filtr HEPA H13 w kolorze szarym oraz filtr węglowy. Jak działają filtry?

  •       Filtr wstępny PET w postaci drobnej siateczki, zatrzymuje największe cząsteczki zanieczyszczenia
  •       Filtr HEPA H13 o skuteczności 99,97% usuwa najmniejsze zanieczyszczenia pyłowe np. pyły PM2,5 czy PM10 w smogu, alergeny, kurz, bakterie.
  •       Zamiast czarnego filtra HEPA można dobrać filtr fioletowy E11 – o działaniu antybakteryjnym lub zielony E11 ze zwiększoną ilością aktywnego węgla
  •       Filtr węglowy odpowiada za usuwanie przykrych zapachów i szkodliwych lotnych związków organicznych, w tym wszechobecny w domach i mieszkaniach formaldehyd. 

Trójkolorowy wyświetlacz służy do szybkiego monitorowania jakości powietrza w mieszkaniu i zapewnia stałą kontrolę jakości powietrza.

Oczyszczacze powietrza Xiaomi z aplikacją Xiaomi Home na Android i iOS

Aplikacja Xiaomi Home jest dostępna na systemy operacyjne Android i iOS na telefon i pozwala na podłączenie kilku urządzeń marki Xiaomi. Można do niej podłączyć także oczyszczacze powietrza Xiaomi. Niestety nie da się podłączyć jednego urządzenia do kilku telefonów domowników. Taka opcja mogłaby się przydać w niejednym domu.

Dzięki aplikacji możemy zdalne sterowanie oczyszczaczem powietrza z dowolnego miejsca przez telefon. W aplikacji jest dostępny panel, który uruchomia te same funkcje, co w oczyszczaczu powietrza. Aplikacja ma dodatkową możliwość automatyzacji urządzenia, co daje po prostu więcej możliwości ustawień.

Automatyzacja pozwala na przykład na taką funkcję, jak redefiniowanie trybu automatycznego, czyli ustawienie własnych reguł pracy. Funkcja ta sprawia, że oczyszczacze powietrza Xiaomi są wydajniejsze i skuteczniejsze w odsysaniu wszelkich pyłków i zanieczyszczeń.

Automatyzacja polega na ustawieniu konkretnych warunków, czego nie możemy zrobić na przyciskach, znajdujących się na obudowie oczyszczacza. Jedna z najbardziej praktycznych funkcji automatyzacji to możliwość przełączenia na tryb nocny o określonej godzinie. Np.: jeśli stężenie pyłów PM2,5 będzie większe – przełącz na tryb auto lub po godzinie 21.00 przełącz na tryb nocny. 

Jakie zanieczyszczenia pochłania oczyszczacz Xiaomi?

Oczyszczacz Purifier 3 pochłania wszystkie zanieczyszczenia, w tym włosy i kurz ukryte w kocach oraz w kanapach, a także szkodliwe substancje i zapachy, takie jak formaldehyd. Obszar najbardziej efektywnego działania urządzenia mieści się w zakresie od 28 m² do 48 m². Oczyszczacz powietrza Mi Air Purifier 3 dostępny jest w sklepie batna24 w atrakcyjnej cenie.