Browse By

Co różni meble drewniane od pozostałych modeli dostępnych na rynku meblarskim?

meble drewnianeKażdy, kto szuka dla siebie idealnego wyposażenia przestrzeni domu, ma inne cele i priorytety, które przekładają się na ostateczny wybór. Jednym zależy przede wszystkim na tym, żeby meble na zamówienie były piękne i stylowe, jeszcze inni zwracają głównie uwagę na ich solidność i wytrzymałość, pozostali natomiast szukają opcji takiej jak meble na wymiar, żeby idealnie dopasowały się one do przestrzeni domu. Warto jednak pamiętać, że każda z tych cech jest bardzo ważna, nawet jeśli zależy nam tylko na jednej z nich, bowiem zarówno piękno, jak i trwałość oraz funkcjonalność mebli zagwarantują komfortową przestrzeń do codziennego życia. Na szczęście jest jedno uniwersalne rozwiązanie, które posiada wszystkie wyżej wymienione zalety – są to meble drewniane. Co zatem różni meble z litego drewna od pozostałych modeli? Dlaczego warto się na nie zdecydować? Rozmawiamy w tym celu z ekspertami firmy Polano Meble, czołowego producenta mebli drewnianych w Polsce.

Wytrzymałe i solidne meble drewniane

Największą zaletą, jaką posiadają meble z litego drewna, jest gęstość i twardość ich materiału. Dlatego przy odpowiedniej obróbce i konserwacji drewno jest wyjątkowo solidne, wytrzymałe i dobrej jakości, dzięki czemu meble drewniane będą trwałe na lata, wspaniale wywiązując się ze wszystkich swoich zadań. Kluczowe jest również to, że meble z litego drewna są odporne na różnego rodzaju urazy mechaniczne, takie jak ubicia, zarysowania czy pęknięcia, a także na działanie szkodliwych czynników, takich jak przykładowo wilgoć.

– Wszystkie meble drewniane posiadają wspaniałe właściwości techniczne, należy jednak pamiętać, że ich stopień natężenia zależy przede wszystkim od gatunku drewna. Zadowalającą solidnością i odpornością będą odznaczały się już meble z litego drewna sosnowego czy brzozowego, natomiast bardzo dobrą meble z buku oraz dębu. Każde z nich znajdują swoich zwolenników i cieszą się dużą popularnością w naszym sklepie – opcja „meble na zamówienie” pozwala na maksymalne spersonalizowanie projektu mebla przed złożeniem zamówienia – tłumaczy ekspert z firmy Polano Meble.

Stylowe, piękne i funkcjonalne meble na wymiar

Warto również pamiętać o tym, że meble drewniane jako jedyne naturalne i przez to szlachetne, charakteryzują się ponadczasowym i klasycznym pięknem, które wspaniale ociepli każde wnętrza. To właśnie dzięki temu meble z litego drewna dopasują się zarówno do aranżacji tradycyjnych, jak i nowoczesnych, tworząc stylową i wyjątkową przestrzeń. Decydując się na meble na zamówienie, można spersonalizować kolor lub gatunek drewna, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Ponadto opcja „meble na wymiar”, która jest dostępna w sklepie Polano Meble, pozwala na dopasowanie rozmiarów, jakie będą miały nasze meble drewniane. Dzięki temu będą bardziej funkcjonalne i lepiej wpasują się do przestrzeni domu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chętnie decyduje się na meble na wymiar, chcąc uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy w swoich wnętrzach.