Browse By

Aranżujemy piękne i praktyczne otoczenie domu – jak to zrobić?

Fot: fotolia.com, 158640187 | Autor: mariesacha

Jesteś właśnie na etapie urządzania domu? Pamiętaj, by zadbać nie tylko o jego wnętrze, ale także o okolicę! Ogromną zaletą posiadania domu i działki jest możliwość stworzenia własnego ogródka i zagospodarowania w nim przyjemnego kącika do relaksu na świeżym powietrzu. Jest to co prawda nieco pracochłonne zadanie – ale zdecydowanie warto się postarać! W końcu nie ma nic lepszego niż ciepły letni wieczór spędzony na huśtawce ogrodowej czy hamaku – w towarzystwie najbliższych oraz w otoczeniu zieleni.

Co jest najważniejsze w ogrodzie? Oczywiście rośliny! Warto postarać się, by w otoczeniu naszego domu znalazły się zarówno takie typowo zielone, jak i barwne sezonowe kwiaty. Ich posadzenie lub zasianie to kwestia zaledwie kilku godzin, a radość, jaką dają, i walory estetyczne są nie do przecenienia! Jeśli natomiast ważne są dla Ciebie kwestie dotyczące zdrowego odżywiania i lubisz gotować, to koniecznie zarezerwuj kawałek przestrzeni na… warzywniak. Rosnące na nim pomidory czy ogórki na pewno będą zdrowsze niż te sklepowe, a w dodatku w każdej chwili będziesz je miał pod ręką. To naprawdę ogromna wygoda!

Kącik do relaksu w Twoim ogrodzie – jak go urządzić?

Jeżeli dysponujesz ogrodem, to koniecznie powinieneś pomyśleć o zagospodarowaniu w nim choć niewielkiej przestrzeni przeznaczonej na wypoczynek i wspólne spędzanie czasu w gronie najbliższych. Sprzyjają temu wszelkie ławki ogrodowe, huśtawki, leżaki oraz hamaki. Warto zainwestować także w solidniejszy stolik, przy którym w cieplejsze dni będziecie mogli zasiadać do obiadów. Nieodłącznym elementem letniego wyposażenia ogrodu jest również grill – z pewnością spędzisz przy nim wiele fantastycznych chwil z przyjaciółmi. Obecnie meble ogrodowe dostępne są w tak wielu sklepach i tylu różnych wariantach, że z pewnością znajdziesz takie, które będą idealnie pasowały do Twojego otoczenia, a jednocześnie świetnie trafią w Twój gust. Jeśli dobierzesz je starannie, to bez wątpienia posłużą Ci one przez długie, długie lata!

Oczywiście na tym możliwości aranżacji ogrodu się nie kończą. Jeśli masz ochotę, to możesz poszaleć – i kupić na przykład altanę lub zbudować oczko wodne. Obecnie na rynku dostępnych jest tyle różnych sprzętów i akcesoriów, że tak naprawdę ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia! Wiele ciekawych przydatnych przedmiotów i inspiracji znajdziesz na przykład na stronie eDomator.pl. Dbanie o ogród może być świetnym hobby i wspaniałą przygodą, która da Ci mnóstwo radości i satysfakcji. Mamy nadzieję, że złapiesz bakcyla!