Browse By

Karta Visa Comfort Plus ze stałą spłatą — poznaj kartę ratalną

Karta Visa Comfort Plus ze stałą spłatą to szczególny rodzaj karty kredytowej. Dzięki stałym miesięcznym ratom precyzyjnie zaplanujesz wydatki, a długi okres bezodsetkowy pozwoli uniknąć spłaty odsetek. Jak działa nowa karta ratalna od Santander Consumer Banku? Pod-powiadamy.

Karta Visa Comfort Plus ze stałą spłatą to nowość na rynku produktów bankowych. Inna niż wszystkie karta kredytowa od Santander Consumer Banku pozwoli Ci płacić wygodnie za produkty i usługi, a dzięki stałej miesięcznej racie — uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na wyciągu. Jak działaj w praktyce karta ratalna Visa Comfort Plus ze stałą spłatą?

Jak działa karta ratalna?

Karta ratalna Visa Comfort Plus ze stałą spłatą jest szczególnym rodzajem karty kredytowej. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych „kredytówek” przybiera formę odnawialnego limitu środków. Jego wysokość zależy od zdolności kredytowej wnioskującego oraz kwoty miesięcznej raty, jaką chce spłacać. Spłata ratalnej karty kredytowej odbywa się bowiem w stałych miesięcznych ratach — bez względu na kwotę wykorzystanego limitu. Ich liczba nie jest z góry określona, ale zależy od wysokości wykorzystanego już limitu.

Poniższa tabela ilustruje zależność pomiędzy miesięczną kwotą spłaty karty a dostępną kwotą limitu.

Dużą zaletą karty jest możliwość wyboru jednego z czterech terminów spłaty (do 1, 10, 18 lub 22 dnia każdego miesiąca), co pozwala dostosować datę do terminu wpływu wynagrodzenia. Spłata jest możliwa poprzez aplikację mobilną lub system bankowości internetowej.

Kto może dostać kartę ratalną?

Karta ratalna jest rodzajem kredytu bankowego. Mogą więc otrzymać ją osoby pełnoletnie, z pełną zdolnością do czynności prawnych, dysponujące dowodem osobistym, numerem PESEL oraz wymaganą przez kredytodawcę zdolnością kredytową. Przed podjęciem decyzji o wydaniu karty bank będzie musiał ją zweryfikować.

Ile kosztuje karta Visa Comfort Plus ze stałą spłatą?

Miesięczna opłata za kartę to 15 zł. Jeśli w danym miesiącu zapłacisz kartą za zakupy więcej niż 1000 zł, nie zapłacisz ani złotówki. Jeśli jednak weźmiesz udział w promocji „Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat” (trwa do 12 sierpnia 2022 roku) i w danym miesiącu kalendarzowym wykonasz transakcje kartą o łącznej wartości co najmniej 300 zł, bank przekaże na Twoje konto 50 zł — nawet 6 razy przez pierwsze 7 miesięcy kalendarzowych od zawarcia umowy. Otrzymasz także nagrodę w wysokości miesięcznej opłaty za kartę — nawet przez 13 miesięcy.

Jak korzystać z karty Visa Comfort Plus ze stałą spłatą?

Przy pomocy karty Visa Comfort Plus ze stałą spłatą możesz finansować nieprzewidziane wydatki, codzienne zakupy w stacjonarnych i internetowych sklepach oraz większe wydatki. Możesz także wypłacać środki z bankomatów w Polsce i za granicą.

Karta ratalna a okres bezodsetkowy

Czy w przypadku karty ratalnej także istnieje okres bezodsetkowy, który pozwala znacząco zmniejszyć koszty kredytu? Tak. Okres bezodsetkowy na karcie Visa Comfort Plus ze stałą spłatą wynosi aż 54 dni. Jeżeli spłacisz całość zadłużenia na karcie w terminie podanym na zestawieniu, nie zapłacisz żadnych odsetek od kwoty zakupów opłaconych kartą.

Dla kogo karta ratalna?

Kto odczuje największe korzyści z korzystania z karty ratalnej od Santander Consumer Banku? To wygodne narzędzie finansowe świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które chcą:

  • wygodnie finansować nieprzewidziane i zaplanowane wydatki;
  • zachować finansowe bezpieczeństwo w każdej sytuacji — pieniądze na karcie są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu;
  • sięgnąć po niedrogi kredyt bankowy bez odsetek;
  • uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek na wyciągu i spłacać miesięcznie stałą, ustaloną na starcie kwotę;
  • uczynić spłatę karty zupełnie bezwysiłkową i nie musieć weryfikować, ile w tym miesiącu muszą zwrócić bankowi. Przy stałej miesięcznej kwocie świetnym rozwiązaniem jest ustawienie zlecenia stałego na rachunku osobistym;
  • zachować maksymalną kontrolę nad własnym budżetem i precyzyjnie planować wydatki.

Źródło:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Karta-kredytowa-ze-stala-splata-nowosc-na-rynku-bankowym-od-Santander-Consumer-Banku-8343403.html