Browse By

Szał mundialu – w co powinien wyposażyć się fanatyk piłki nożnej?

Mundial za pasem, dlatego prawdziwy kibic powinien już teraz przygotować się do tych niezwykłych piłkarskich emocji. Podpowiadamy, w co należy się zaopatrzyć, by godnie celebrować to piłkarskie święto, które jest jednocześnie doskonałą okazją do udania się na boisko i zagrania samodzielnie!

Plan to podstawa

Jak w każdym ważnym wydarzeniu dobry plan to podstawa, dobrze więc zadbać o to, by zaopatrzyć się w harmonogram i drabinki rozgrywek. Na rynku jest dużo ofert niezbędnych dla każdego kibica piłki nożnej. Pozwalają one śledzić dramaturgię spotkań i sprawdzać, kto zagra z kim w najbliższym spotkaniu. Taki terminarz zapewni też porządek w naszych planach. Emocje związane z wpisywaniem zwycięzców poszczególnych spotkań na pewno udzielą się zarówno starszym, jak i młodszym fanom futbolu. Na czas rozgrywek można więc np. powiesić wielki plakat z drabinkami rozgrywek i rozpisywać poszczególne sportowe spotkania.

Mundialowe gadżety

Każde duże wydarzenie sportowe tej rangi co Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej posiadają zestaw gadżetów opatrzonych oficjalnym logiem. Nie inaczej jest w przypadku tego Mundialu Rosja 2018. Może warto zatem zainwestować w kubek, kufel, szalik lub inny gadżet, który na pewno pomoże w świętowaniu tego sportowego wydarzenia i kibicowaniu, a po zakończonym szale Mundialu będzie świetną pamiątką przypominającą ten gorący czas. Wielu z nas na czas meczu zakłada specjalny piłkarski strój (lub ubranie nawiązujące do tego stroju), który ma pomóc zarówno oglądającym w podgrzaniu atmosfery, jak i przynieść szczęście dopingowanej drużynie.

Kibicuj naszym!

Oczywiście oczy większość Polaków zwrócone są w kierunku Polskiej Reprezentacji Narodowej. To naszym najchętniej kibicujemy. Istnieje zestaw gadżetów związanych z kibicowaniem polskiej drużynie. Tu wybór jest rzeczywiście ogromny. Z jednej strony są to gadżety związane z barwami i symbolami narodowymi, z drugiej są to gadżety związane z poszczególnymi piłkarzami. Sporo jest też takich produktów, które kojarzą się z konkretnymi zawodnikami. Niektórzy na mecz polskiej reprezentacji zakładają koszulkę z nazwiskiem i numerem Lewandowskiego, Grosickiego czy innego piłkarza, by w ten sposób łączyć się z zawodnikami i innymi kibicami i być razem w tych emocjonujących godzinach.

Jak kibicować?

Dostępnych jest wiele gadżetów wspomagających kibicowanie. Są to koszulki, szaliki, czapki, trąbki, farbki do włosów i twarzy. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i chęci do fizycznych metamorfoz. Co ciekawe istnieją też gadżety dla najmłodszych kibiców. Np. śpioszki czy maskotki z logiem Mundialu.

Ekspert Sklep-Presto.pl poleca również koszulki sportowe dla dzieci. To wspaniały pomysł na nietuzinkowy prezent, który umili wspólny czas kibicowania naszym!

Przekąski podczas oglądania meczów

Wielu z nas nie wyobraża sobie oglądania meczów bez zestawu przekąsek. Nic dziwnego – emocje sprzyjają zaostrzeniu apetytu, a przygotowanie sobie ulubionych smakołyków oraz napojów może pomóc w przeżywaniu piłkarskich wrażeń. Bardzo często przygotowujemy nie tylko drobne przekąski, ale też ulubione potrawy, by jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość tego czasu. Nie zapominajmy także o napojach. Poza wszystkim Mundial odbywa się w okresie letnim, a więc czasowi rozgrywek często towarzyszą upały.

Warunki techniczne do oglądania meczu

Warto zaplanować, w jakich warunkach będziemy oglądali poszczególne mecze. Możliwości bowiem jest wiele. Możemy oglądać samotnie, z rodziną, z przyjaciółmi lub w grupie nieznanych osób. Można wybrać kibicowanie w domu, w lokalu lub w specjalnych strefach kibica. Wariantów jest mnóstwo.

Jeśli sami organizujemy oglądanie meczu, warto zadbać o odpowiednie warunki techniczne. Może to dobry moment na wymianę telewizora? Może wiemy, że nie będziemy w czasie meczu w domu i dobrze znaleźć transmisję online lub relację radiową? Jeśli natomiast chcemy obejrzeć mecz poza domem, warto wcześniej pomyśleć np. o rezerwacji miejsca w lokalu, w którym będzie dostępna transmisja meczu.

Lektura tematyczna

Mecze nie trwają cały dzień, dlatego warto wybrać sobie również lekturę tematyczną na ten czas. Można wybrać książkę o poszczególnych drużynach, o poprzednich Mundialach, o konkretnych zawodnikach czy trenerach… Możliwości jest wiele. Tego typu lektura może także umilić czas oczekiwania na mecz. To też doskonała okazja, by uzupełnić lub odświeżyć swoją wiedzę.

Czas – najlepsza inwestycja

Niezależnie od tego, jaki wariant kibicowania wybierzemy – czy będziemy śledzić wszystkie mecze, czy tylko te, w których gra nasza reprezentacja, musimy zaplanować czas, jaki poświęcamy mistrzostwom. Zapewne niewielu z nas cieszy się urlopem podczas rozgrywek, dlatego dobrze jest przewidzieć, ile czasu poświęcimy na mundialowe szaleństwo. Nie chcemy przecież, by przez piłkę ucierpiały nasze obowiązki zawodowe czy rodzina. Dlatego też warto pamiętać, że powinniśmy się wyposażyć nie tylko w gadżety ułatwiające kibicowanie, ale też w wolny czas niezbędny do śledzenia rozgrywek.

A co potem? Koniec mundialu nie oznacza końca przygody z piłką. Zakładamy zatem sportowe buty, koszulki ulubionego zespołu i wybiegamy na boisko! Wszyscy niezainteresowani futbolem powinni natomiast wyposażyć się w dużą dawkę cierpliwości na czas piłkarskiego szaleństwa…