Browse By

Matchbanker, czyli jak odnieść sukces w e-biznesie

Internet daje wielkie możliwości, także na polu biznesowym. Choć może trudno sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś zdetronizuje takich potentatów jak Google czy Youtube, to jednak wciąż powstają innowacyjne firmy, które odnoszą wielki sukces w sieci, takie jak na przykład Matchbaner. Warto poznać koncepcje takich firm, choćby po to, aby znaleźć w nich inspiracje.

Od studenckiego start-upu do spółki notowanej na giełdzie.

Wielkie rzeczy mają małe początki – to powiedzenie sprawdza się bardzo często w przypadku firm, które odniosły wielki sukces w Internecie. Podobnie było z firmą, która w Polsce jest głównie znana za stworzenie marki Matchbanker. Oto dwóch duńskich studentów znalazło pomysł na biznes, stworzenie zaawansowanej, ale i prostej w obsłudze porównywarki, która będzie wspierać klientów w podejmowaniu szybkich i właściwych decyzji pożyczkowych. Świetny pomysł i ciężka praca w chwilach wolnych od studiów szybko przyniosły sukces, ponieważ ich interes okazał się strzałem w dziesiątkę, który zyskał wielu zadowolonych klientów i przyniósł profity finansowe.

Po sukcesie platformy Fair-laan.dk na duńskim rynku przyszedł czas na ekspansję zagraniczną i kolejny sukces, jakim okazała się strona Fair-laan.se dedykowana szwedzkim pożyczkobiorcom. Firma rosła tak szybko, że wzbudziła zainteresowanie potężnych inwestorów, by w końcu uzyskać wsparcie od samego North Media A/S, czyli duńskiego potentata rynku mediów i wejść na kopenhaską giełdę papierów wartościowych.

Firma wciąż się prężnie rozwija, także i na polskim rynku, gdzie działa pod marką Matchbanker i także przyciąga do siebie wielu zadowolonych klientów.

Dlaczego Matchbanker odniósł taki sukces?

Historie, w których to mały start-up w kilka lat przeradza się w wielki interes, z którego usług korzysta wielu zadowolonych klientów, działają na wyobraźnie i mogą być świetnym źródłem inspiracji dla przedsiębiorców. Warto więc przyjrzeć się czynnikom, dzięki którym firma, która jest właścicielem serwisu Matchbanker odniosła taki sukces, a należy do nich:

  • Doskonały pomysł na biznes – o tym, że dobry pomysł to klucz do sukcesu w biznesie słyszał chyba każdy. Ważne jest, aby znaleźć niszę i przewidywać zmiany na rynku. W przypadku Matchbanker pomysł był prosty, czyli stworzenie porównywarki pożyczkowej. Rynek pożyczek w krajach europejskich zaś stale się rozwija, wciąż przybywa firm pożyczkowych oraz klientów, którzy jednak nie wiedzą jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki i dlatego też tak chętnie korzystają z porównywarek pożyczkowych.
  • Najwyższa jakość – Matchbanker nie jest jedyną porównywarką działającym na rynku, przez wielu jest jednak uważana za najlepszą. Wszystko to dzięki wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań i ciężkiej pracy.
  • Innowacyjność  – wykorzystanie nowoczesnych technologii umożliwiło Matchbanker przedstawienie atrakcyjnej oferty swoim klientom.
  • Odpowiedni marketing  – w biznesie online właściwa reklama ma kluczowe znaczenie i daje ogromne możliwości, które twórcy Matchbanker potrafili odpowiednio wykorzystać.
  • Ciągły rozwój – jak mówi popularne powiedzenie, jeśli stoisz w miejscu, to tak naprawdę się cofasz, ponieważ prędzej czy później wyprzedzi cię konkurencja. Twórcy Matchbanker cały czas więc doskonalą swój produkt i podbijają kolejne rynki.
  • Proklienckie rozwiązania – Matchbanker to zaawansowana i innowacyjna platforma, której jednak wyniki działania są przedstawione dla klientów w sposób prosty i zrozumiały.
  • Duńskie pochodzenie –  sukces Matchbanker oparty jest na ciężkiej i mądrej pracy. Pomocne okazało się również to, że ten biznes rozwijał się głównie w Dani, czyli kraju, który słynie z innowacyjnych rozwiązań oraz wspierania start-upów.