Browse By

Jak znaleźć miejsce dla swojego biznesu w otchłani Internetu?

Duch przedsiębiorczości nieobcy jest Polakom! Choć prowadzenie własnej firmy to nie bułka z masłem, a codzienność raczej przypomina drogę pełną niespodziewanych wybojów, to jednak liczba małych firm w Polsce stale rośnie i oscyluje w okolicach liczby 2 milionów! Dowiedz się, jak prowadzić swój biznes online i jak, bez dużych nakładów finansowych, znaleźć swoje miejsce w Internecie.

Świadomy przedsiębiorca = sukces przedsiębiorstwa

Coraz więcej dziedzin naszego życia przenosi się do Internetu. Zwłaszcza w obecnych, niepewnych „czasach zarazy”, kiedy stacjonarna działalność bywa ograniczona lub wręcz niemożliwa, przeniesienie się do „sieci” jest równoznaczne z możliwością zarabiania i prowadzenia biznesu. Przeniesienie swojej działalności do strefy online wiąże się także z możliwością poradzenia sobie z problemami, które dotykają przedsiębiorstw obecnych wyłącznie stacjonarnie, lokalnie.

Brak nowych klientów, małe zainteresowanie ofertą, niewłaściwe działania marketingowe, które nie przynoszą oczekiwanych efektów, trudności w pozyskaniu oddanych pracowników – wszystko to jest znacznie prostsze w działalności internetowej! Prowadzenie działalności w internecie zyskuje na popularności coraz bardziej i nic nie wskazuje na to, aby taka tendencja miała zmienić swój kierunek.

Biznes online

Stworzenie własnego biznesu internetowego, lub poszerzenie obecnej działalności o strefę online, to bardzo kusząca wizja. Podjęcie pierwszych kroków i rozpoczęcie działania nie wymaga tak wiele zasobów, jak prowadzenie firmy stacjonarnie. Odchodzi wiele kosztów związanych z opłacaniem pracowników, wynajmem lokalu, umeblowania go – na samym początku możesz pracować nawet z własnej sypialni! Wystarczy tylko zaopatrzyć się w komputer i można ruszać!Dodatkowym atutem prowadzenia firmy w sposób zdalny jest brak ograniczeń czasowych i terytorialnych – możesz pracować z każdego zakątka świata lub o porach, które są dla Ciebie najbardziej adekwatne – Twój biznes zarabia na Ciebie nawet wtedy, kiedy śpisz!

Prowadzenie biznesu online nie wiąże się z posiadaniem specjalistycznej technicznej wiedzy – wszystko możesz wykonać przy pomocy gotowych narzędzi, które są przeznaczone dla nowych e-przedsiębiorców. Reklama, rozwój biznesu czy stworzenie sklepu online – wszystko to jest możliwe do osiągnięcia przy pomocy prostych narzędzi, gotowych, sprawdzonych szablonów.

Nowe miejsce

Chcąc wprowadzić na rynek online swoje produkty lub usługi, które miałyby okazać się ciekawe i interesujące dla potencjalnych nowych klientów warto przeanalizować rynek, poznać konkurencję, jej ofertę. Wymarzonym dla wielu przedsiębiorców stanem rzeczy jest możliwość bycia pionierem w danej dziedzinie, załatanie niszy rynkowej. Wprowadzając nieznane dotąd produkty lub specjalizując swoja markę w sposób, który nie był dotąd znany, to Ty będziesz kreatorem trendów, cen, to Ciebie potencjalna konkurencja będzie obserwować i analizować poczynania biznesowe. Pamiętaj jednak, iż done is better than perfect! Nie musisz na siłę czekać na odpowiedni moment, na idealna chwilę, sprzyjające warunki czy lepszy humor. Zacznij już dziś! Krok po kroku budując renomę swojej marki, rozwijając się jesteś coraz bliżej swojego celu – internetowego biznesu. Niekoniecznie musisz dokonywać każdego dnia wielkich przełomów i podejmować istotne decyzje – czasami warto przeczytać dobry biznesowy artykuł lub poszerzyć wiedzę o nowinkach z Twojej branży lub przyjrzeć się szablonom Twojej nowej strony internetowej!

Alternatywa dla sklepu online

Jak mówią statystyki w roku 2020 80% badanych zadeklarowało korzystanie ze sklepów online i dokonywanie zakupów w sieci. Wskazywali badani na wiele zalet takiej formy zakupów: brak kolejek i konieczności przebywania w tłumach, możliwość dostawy zamówienia na adres domowy, brak uciążliwego wnoszenia ciężkich zakupów, oszczędność czasu związanego z brakiem konieczności dotarcia i powrotu ze sklepu (często w korkach). Jak widać, warto swój biznes i swoje produkty przenieść do sieci – odpowiednio rozreklamowane mogą przynieść naprawdę spory zysk. Prócz posiadania sklepu internetowego, warto założyć powiązane z nim profile na portalach społecznościowych, przez które znacznie łatwiej dotrzeć do określonego grona odbiorców.

Jeśli chciałbyś poszerzyć swoją działalność i stać się obecnym także w innych serwisach – warto przyjrzeć się platformom sprzedażowym, typu Allegro. To miejsce, które gromadzi wiele sklepów, ale także indywidualnych, prywatnych sprzedawców. Przyciąga także całe rzesze klientów szukających konkretnych produktów, rozwiązań, usług. Stworzenie swojego sklepu w tym serwisie nie jest trudne, podobnie jak i wystawianie przedmiotów na sprzedaż. Zyskanie dobrych recenzji od klientów buduje renomę konta i pozwala rozbudowywać swój sklep – klienci często kierują się opiniami innych. Allegro jest serwisem, który udostępnia wiele przydatnych narzędzi, między innymi Allegro Gadane. W tym miejscu będziesz mógł zadać nurtujące Cię pytania odnośnie sprzedaży lub kupna, dzielić się doświadczeniem i korzystać z rad innych.