Browse By

Jak bezpiecznie pożyczać w internecie?

Na rynku usług finansowych istnieje szerokie grono instytucji, które umożliwiają pożyczanie pieniędzy całkowicie przez internet. Wystarczy posiadać przy sobie dowód osobisty, aktywne konto bankowe i telefon komórkowy. Te trzy rzeczy w zupełności wystarczą nam do tego, aby otrzymać dodatkową gotówkę bez wychodzenia z domu.


Oczywiście większość banków oraz firm pożyczkowych przeprowadza analizę zdolności kredytowej swoich klientów. Musimy więc posiadać określony dochód oraz pozytywną historię kredytową, aby otrzymać tego rodzaju finansowanie.

Gdzie pożyczać bezpiecznie przez internet?

Istnieje bardzo wiele banków oraz innych instytucji finansowych, w których bezpiecznie pożyczymy pieniądze przez internet. Możemy ich poszukać na własną rękę lub skorzystać z darmowych usług różnego rodzaju agregatorów i porównywarek finansowych, które gromadzą takie oferty w jednym miejscu. Jedną z nich jest GoPożyczka, która na swoich stronach prezentuje wyłącznie sprawdzone firmy udzielające pożyczki online. Również banki udzielają kredyty internetowe w 100% bez wychodzenia z domu i bez konieczności odwiedzania placówek stacjonarnych. Co więcej, do uzyskania kredytu w ten sposób nie są nawet wymagane dodatkowe zaświadczenia o dochodach, które swego czasu były nie odłącznym elementem przy każdym kredycie udzielanym w placówce. Jeżeli mamy jakiekolwiek obawy względem firmy pożyczkowej, w której mamy zamiar pożyczyć pieniądze, warto pod tym kątem przeanalizować dostępne w internecie opinie. Warto również uważać na wszelkie opłaty przygotowawcze, pobierane przed udzieleniem kredytu lub pożyczki. Stosowanie opłat przedwstępnych jest aktualnie procesem coraz rzadziej stosowanym, szczególnie wśród rzetelnych i legalnie działających firm pożyczkowych.

Co będzie potrzebne do uzyskania pożyczki online?

Uzyskanie internetowej pożyczki nie jest specjalnie skomplikowane. Najważniejszy dokument, który będzie nam potrzebny w trakcie procesowania o kredyt internetowy to dowód osobisty. To właśnie większość danych z dowodu tożsamości będziemy musieli podać we wniosku kredytowym, który złożymy online. Niezbędnym elementem będzie również konto osobiste. Najlepiej, aby było to konto, na które otrzymuje comiesięczne wpływy z tytułu wynagrodzenia czy prowadzonej działalności gospodarczej. Na ogół banki ani firmy pożyczkowe nie wymagają dodatkowych zaświadczeń, ale mogą zbadać zdolność kredytową klienta w inny sposób. Taka weryfikacja zdolności może odbyć się przez internetową aplikację bądź też z pomocą dostarczonego wyciągu z rachunku bankowego. Poza dowodem osobistym oraz dostępem do rachunku bankowego niezbędny może okazać się również telefon komórkowy lub smartfon. Ten ostatni coraz częściej stosowany jest przy udzielaniu internetowych pożyczek. Głównie dzięki możliwości instalacji na nim dodatkowych aplikacji, które służą do weryfikacji kredytobiorcy.

Ile można pożyczyć przez internet?

Wysokość udzielonego finansowania najczęściej uzależniona jest od zdolności kredytowej danego klienta. Największe szanse na wysoką kwotę kredytu lub pożyczki mają osoby posiadające wysoki udokumentowany dochód oraz pozytywną historię kredytową w BIK. Mowa tu o osobach, które wcześniej brały już kredyt gotówkowy np. w placówce bądź też korzystały z zakupów ratalnych i takie zobowiązanie było przez nie spłacane terminowo. Nie oznacza to jednak, że osoby, które wcześniej nie pożyczały pieniędzy za pośrednictwem instytucji finansowych, nie będą mogły uzyskać internetowej pożyczki. Bez większych przeszkód otrzymają ją w firmach udzielających pożyczki pozabankowe. W przypadku banków konieczne może okazać się w tym wypadku przedstawienie dodatkowych dokumentów bądź też sfinalizowanie umowy bezpośrednio w najbliższej placówce banku.

Na co zwrócić uwagę pożyczają przez internet?

Decydując się na konkretną ofertę pożyczki lub kredytu, warto wziąć pod uwagę wszelkie koszty, które wiążą się uzyskaniem takiego finansowania. Możemy je przeanalizować, używając do tego celu kalkulatora pożyczkowego. Jest on nieodłączanym elementem niemal wszystkich stron internetowych banków i instytucji finansowych, które udzielają pożyczek w internecie.