Browse By

Audiobooki z wątkiem miłosnym których warto posłuchać

W bardzo wielu dziedzinach życia czujemy społeczny przymus podziału na sprawy męskie i damskie. Zawody, obowiązki i pasje dzieli się często kategoriami płci. Nie ominęło to również literatury, co można prześledzić, zagłębiając się nieco w historię. Tak się szczęśliwie składa, że w XXI wieku nikomu nie możemy narzucić tego, co wypada lub nie, co może, a czego nie powinien robić, włączając w to wybór tytułów, po które sięga. Kryminały, poradniki samorozwoju czy fantastyka mają zarówno swoich zwolenników, jak i zwolenniczki. Jest jednak jeden rodzaj książek, które w dalszym ciągu cieszą się nieco większą popularnością wśród czytelniczek, niż wśród czytelników. Jak łatwo się domyślić, mowa o romansach, choć to przecież nie jedyny gatunek, na którego kartach możemy spotkać historie miłosne.

Romans czy miłosny wątek w tle?

Mimo istnienia tak wielu gatunków literackich, jakie mamy możliwość podziwiać, dość trudno znaleźć tytuł, który wcale nie zawiera wątku romantycznego. I nie ma się czemu dziwić. To w końcu rzecz naturalna i pożądana przez zdecydowaną większość ludzi. Niemal od początku, pisarze sięgali więc po ten chwytliwy temat, a półki uginają się od wielkich dzieł opartych głównie na relacjach miłosnych bohaterów.

Współcześnie niewiele się zmieniło, chociaż forma przekazu poszła do przodu. Love story w zatrważającym thrillerze, kryminały bogate w wątki zakochanych detektywów czy nawet horrory – wszystko to mamy. I to w najlepszej możliwej odsłonie – w formie ebooków i audiobooków, jak w przypadku platformy Storytel. Miłość i wzruszenia na wyciągnięcie ręki. Dosłownie, bo wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby przenieść się myślami tam, gdzie akurat dusza zapragnie.

Miłość w wersji audio

Storytel, jako jeden z największych dystrybutorów audiobooków w Polsce, może się poszczycić ogromną bazą dostępnych tytułów, stale ją ponadto powiększając. Dzięki prężnemu rozwojowi serwisu, znaleźć tu można zarówno perełki klasycznej literatury, jak i najnowsze dzieła, prosto z lity księgarnianych bestsellerów.

I tak oto pędzimy wprost w ramiona mrocznej historii, jaką serwuje nam Katarzyna Jakubowska. Jej thriller „W domu Dave’a” (Storytel) pokazuje wyjątkowo skrzywiony obraz uczuć do drugiego człowieka, gdzie moralność, a nawet współczucie nie istnieją. Wzbudzający spore emocje thriller ma wiele wspólnego z dobrze nam znanymi historiami porywaczy, którzy latami przetrzymywali swoje ofiary w piwnicach, krok za krokiem wywołując u nich syndrom sztokholmski. Tej książki nie da się zapomnieć.

Idąc nieco bardziej w kierunku zdrowych i pozytywnych relacji międzyludzkich, Storytel oferuje nam także różnego rodzaju powieści obyczajowe. Ciekawą komedią omyłek okazuje się audiobook „Kłopoty mnie kochają” (Storytel), autorstwa Joanny Szarańskiej. Wyjątkowo pechowa główna bohaterka staje w obliczu kolejnych nieporozumień, a w sercu pojawią się nieznane dotąd nuty. Dociekliwość i perypetie początkującej dziennikarki zapewniają przemiłą rozrywkę na kilka godzin. I nawet zakładka zbędna, bo to przecież książka w wersji audio!

Dużo poważniejszą rozrywkę otrzymujemy w przypadku opowiadań Mariki Krajniewskiej, która w swojej najnowszej książce serwuje słuchaczkom 18 krótkich, lecz smakowitych historii o brutalności świata. „Pięć” (Storytel) wraca pamięcią do dwudziestowiecznej historii rosyjskiej i sowieckiej, robiąc to z ogromnym taktem, empatią i smakiem. Każdy z bohaterów cierpi po cichu, ale wymowność i ładunek emocjonalny poszczególnych opowiadań są ogromne.

Książki bawią, edukują i poszerzają okno na świat nawet dzisiaj, kiedy Internet stał się dostępny nawet z poziomu telefonu. Ta forma rozrywki nie znudzi się nigdy, zwłaszcza tym, którzy cenią sobie pisarski kunszt i nowe, nieznane spojrzenia na wiele spraw. Audiobooki doprawiają to szczyptą technologii, bez której ciężko wyobrazić sobie codzienność. Czy to nie piękne, że ulubiony autor może nam towarzyszyć w drodze do pracy, na uczelnię czy podczas porannego treningu, szepcząc nam wspaniałe rzeczy prosto do ucha?