Browse By

Serum do twarzy z witaminą C. Jakie wybrać i dlaczego warto włączyć witaminę C do pielęgnacyjnej rutyny?

To, że nasza skóra się starzeje jest absolutnie normalnym procesem, który nie powinien nas dziwić, gdyż prędzej lub późnij każdy człowiek go doświadczy. Nie możemy w 100% zahamować starzenia się naszego naskórka, jednak możemy pośrednio wpływać na tempo z jakim nasza skóra na twarzy i ciele się starzeje. Wiele osób bagatelizuje małe, codzienne wybory, które powtarzane każdego dnia, są w stanie realnie spowolnić starzenie się naskórka. O jakich wyborach mowa? Dokładny demakijaż, aplikowanie kremu z filtrem, zakładanie nakrycia głowy, a także aplikowanie serum do twarzy z witaminą C. To właśnie na tym ostatnim skupimy się w dzisiejszym artykule. Witamina C – czy inaczej mówiąc kwas askorbinowy – to składnik kosmetyczny o działaniu rozjaśniającym oraz anti-aging.  Jeśli interesuje Was ten temat i chcecie dowiedzieć się więcej o przeciwstarzeniowym działaniu witaminy C w kosmetykach, koniecznie czytajcie dalej! 

Witamina C w kosmetykach – co to jest i jak dostarczyć ją naszemu organizmowi?

Witamina C to posiadający szereg genialnych dla naszej skóry właściwości składnik aktywny. Aplikowany na twarz poprawia jej kondycję. Niestety, witaminy C – w przeciwieństwie do wielu innych składników aktywnych – nasz organizm nie jest w stanie sam sobie wyprodukować, dlatego konieczne jest dostarczanie jej z zewnątrz. Można to robić dwojako. Po pierwsze poprzez odpowiednią – skonsultowaną z lekarzem – suplementację, po drugie – aplikując na twarz kosmetyki z witaminą C w składzie, np. dopasowane do potrzeb naszej skóry serum z witaminą C. 

Działanie witaminy C w kosmetykach

Witamina C w kosmetykach działa:

  • przeciwstarzeniowo – jest to fantastyczny antyoksydant, który zabezpiecza naszą skórę przed niebezpiecznymi dla niej wolnymi rodnikami, znacznie przyspieszającymi starzenie się naskórka. Skąd biorą się w naszym życiu wolne rodniki? Pojawiają się, jeżeli wystawiamy się na nadmierne promieniowanie słonecznego, nie jemy zdrowo, towarzyszy nam stres, palenie papierosów i wiele więcej.  
  • Rozjaśniająco – witamina C w kosmetykach działa także rozjaśniająco, ponieważ hamuje produkcję melatoniny w naszym naskórku. Jeżeli więc macie problem z bliznami, plamami, przebarwieniami – koniecznie włączcie dobre serum z witaminą C do swojej pielęgnacyjnej rutyny. Ten składnik aktywny sprawi, że Wasza skóra będzie ujędrniona, rozświetlona i rozjaśniona jak nigdy wcześniej. 

Zbyt wysokim stężeniom mówimy stanowcze nie!

Włączając serum z witaminą C do swojej pielęgnacji twarzy pamiętajcie by robić to stopniowo, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Witamina C lubi podrażniać, jeżeli nałożycie ją w zbyt dużym stężeniu. Pamiętajcie, że na witaminę C – tak samo jak na każdy inny składnik aktywny (np. retinol, retinal czy bakuchiol) – należy zbudować sobie tolerancję.   

Energy Boost marki Bielenda – najlepsze serum z witaminą C na rynku

Serum rozjaśniające Energy Boost od Bielenda Professional SupremeLAB  to fenomenalny kosmetyk, który Wasza skóra pokocha. Nie jest drogi i kupicie go w niezwykle przystępnej, drogeryjnej cenie. W składzie tego produktu jest rozjaśniająca, ultrastabilna witamina C, która redukuje widoczność Waszych przebarwień. Wydajne, skuteczne, atrakcyjne cenowo. Ten kosmetyk to top of the top, dostępnych w drogerii serum do twarzy w witaminą C.