Browse By

Golf – czemu zawdzięcza światową popularność?

Golf, to sport, który w Polsce nie cieszy się tak wielką popularnością jak na świecie, choć powoli się to zmienia. Wiele osób uważa, że jest on stworzony tylko dla osób z wyższych sfer. Oczywiście to nie prawda, gdyż w golfa może grać każdy. Wystarczy trochę przestrzeni, odpowiednie kijki i kilka dołków. Na przekór temu, co wiele osób uważa, golf to sport, który jest pełen ogromnych emocji. Czym jest golf i co sprawia, że z każdym rokiem zyskuje sympatię miłośników sportu?

Czym jest golf?

Na początek trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czym w ogóle taki sport jest. Krótko mówiąc, golf, to sport, który ma miejsce na przestrzeni otwartej na trawiastym terenie. Polega on na tym, że za pomocą specjalnego kija musimy wbić piłkę do wcześniej ulokowanych na tym terenie dziur. W tego typu rywalizacji nie ma zmagań drużynowych. Są to rozgrywki indywidualne.

Dlaczego gra w golfa jest tak niezwykle popularna?

Jednym z czynników dosyć istotnych jest fakt, że to sport rozgrywany na pięknych terenach. To ma duży wpływ, gdyż nie ma nic przyjemniejszego, niż przy ciepłym dniu, widoku pięknych drzew promieniejących zielenią uczyć się gry, lub oglądać rywalizację najlepszych w tym sporcie zawodników.

Również dla nas samych to świetna opcja, gdyż możemy przy tym rozwijać swoją celność, jak i trenować skupienie, co może potem przydać nam się w wielu stresujących sytuacjach.

Na świecie popularności dodają tej grze także pieniądze. A szczególnie te za wygranie dużych turniejów, chociaż za te mniejsze turnieje również płacą niesamowite kwoty.

Samo granie także wzbudza niesamowite emocje. Wydaje się, że wystarczy uderzyć i wszystko samo się ułoży. To jednak nie prawda, gdyż przy uderzeniu trzeba zwrócić uwagę na odległość dzielącą nas od dołka, i na przykład siłę wiatru. Widzowie często z zapartych tchem śledzą taką rywalizację, i czując się przy tym tak, jakby to oni sami walczyli o główną nagrodę.

Gra w sport tego typu, to również duża dawka zdrowia. Dlaczego? Dlatego, że jesteśmy przy tym w ruchu, nasze mięśnie pracują na wyższych obrotach, a wiadomo, że ruch to jeden z najlepszych wzmocnień naszego serca.

To wszystko jasno pokazuje, dlaczego golf, to tak popularny sport. W naszym kraju nie ma rzecz jasna jeszcze takiej renomy, ale coraz większe grono osób zaczyna się do niego przekonywać, a co za tym idzie z upływem czasu, sport ten w naszym kraju zacznie się rozwijać na tyle, że może pojawi się ktoś, kto będzie w stanie rywalizować z zawodnikami najlepszymi na świecie.