Browse By

Dlaczego warto zrobić kurs pierwszej pomocy?

Zależy Wam na kompetencjach, dzięki którym pracodawca będzie pod wrażeniem? Marzycie o karierze ratownika medycznego lub chcecie zdobyć nowe doświadczenie? W takim razie kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jest stworzony z myślą o Waszych potrzebach.

Oferta KPP dostępna w Centrumratownictwa.com nie tylko zapozna Was z zasadami pierwszej pomocy, ale także pomoże uatrakcyjnić CV lub zostać ratownikiem medycznym. KPP jest kursem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Po ukończeniu zajęć (trwających łącznie 41 godzin), kursanci poddawani są egzaminowi teoretyczno-praktycznemu. Jeśli wynik jest pozytywny, otrzymują oni tytuł ratownika medycznego i mogą podjąć pracę w oddziale ratunkowym.

Reaguj błyskawicznie, gdy robi się niebezpiecznie

Widząc wypadek samochodowy lub sytuację zagrożenia zdrowia lub życia, wiele osób zaczyna panikować. Świadkowie uciekają, odwracają wzrok lub zmieniają się w biernych gapiów. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ obawiają się popełnienia błędu podczas próby pomocy, która w konsekwencji pogorszy sytuację lub doprowadzi do śmierci poszkodowanego. W rzeczywistości takie zachowanie jest częstą przyczyną tragedii.

Kurs pierwszej pomocy to nie tylko wykłady teoretyczne. To również praktyka. Kursanci znajdą się w ekstremalnych sytuacjach, dzięki którym każdy poczuje adrenalinę i spróbuje przełamać strach. Uczestnicy nauczą się także rozmawiać z ofiarami wypadków. Aspekt psychologiczny jest bardzo istotny podczas akcji, ponieważ ofiary próbując ratować siebie lub bliskich mogą poważnie zagrozić sobie lub innym.

Ty też możesz zostać bohaterem

Podziwiamy superbohaterów w kinach i marzymy o tym, by posiadać super moce. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy takie możliwości na wyciągnięcie ręki. Kończąc profesjonalny kurs KPP, dowiecie się jak:

  • zadbać o własne zdrowie i życie w sytuacji zagrożenia,
  • zabezpieczyć poszkodowanego i miejsca zdarzenia,
  • reagować w przypadku wstrząsu, udaru, wylewu, zawału mięśnia sercowego, złamania, zatrucia i wielu innych,
  • przeprowadzić bezpieczną ewakuację,
  • przeprowadzić resuscytację u noworodka, dziecka i osoby dorosłej,
  • używać AED.

Kurs pierwszej pomocy to furtka do awansu lub lepiej płatnej pracy

W firmie musi znajdować się chociaż jedna osoba, która ukończyła kurs pierwszej pomocy i w sytuacji zagrożenia zajmie się poszkodowanym. Mówi o tym Art. 209 Kodeksu Pracy. Właściciel firmy może wyznaczyć siebie, lecz w średnich i dużych firmach jest to wyjątkowo niepraktyczne rozwiązanie.

Pracodawcy łatwiej jest zatrudnić osobę, która posiada tytuł certyfikowanego ratownika, niż samodzielnie zajmować się organizacją szkoleń. Jest to duża oszczędność budżetu i czasu, dlatego Wasze CV znajdzie się automatycznie na samej górze – zwłaszcza podczas aplikacji na stanowisko kierownicze lub do działu HR.

Zostań ratownikiem, by pomóc potrzebującym

Praca ratownika medycznego nie jest łatwa. Spotykają się oni na co dzień z wieloma problemami i sytuacjami, które mrożą krew w żyłach. Mimo wszystko każdy specjalista w tym fachu powie, że jest zadowolony i dumny, gdyż codziennie ratuje zdrowie i życie osób pokrzywdzonych.

Ogromnym atutem jest fakt, że wykwalifikowanych ratowników wciąż brakuje w całej Polsce. Pracownicy posiadający uprawnienia są chętnie zatrudniani nie tylko w szpitalnych oddziałach ratunkowych, ale również w prywatnych firmach medycznych i szkoleniowych. Ratownik medyczny może próbować sił w Straży Pożarnej lub Straży Granicznej.