Browse By

Powerbank 10000, 20000 czy 30000 mAh? Który wybrać?

Powerbank to dziś niezbędny gadżet dla każdej osoby, która posiada dowolny sprzęt elektroniczny wymagający ładowania. Na rynku można znaleźć między innymi powerbank 10000, 20000, a nawet 30000 mAh. Który wybrać? Podpowiadamy!

Jak dobrać pojemność powerbanku do sprzętu?

Każdy sprzęt, który wymaga ładowania ma swoją pojemność baterii i to właśnie na tej podstawie należy szukać powerbanku odpowiedniego  dla siebie. . Aby określić ten parametr, sprawdź, ile mAh-ów ma twój sprzęt. Jednostka ta opisuje pojemność akumulatora –  im jest większa, tym dłużej urządzenie jest  w stanie pracować. W przypadku powerbanków oznacza to z kolei, ile energii jest on w stanie pomieścić.

Powerbank 10000 mAh – więcej niż jedno naładowanie

Powerbank 10000 mAh to aktualnie minimalna wartość, zapewniająca całkowite (wielokrotne) naładowanie urządzeń takich jak e-papieros czy smartfon mający 2-3 tysiące mAh. W przypadku tego drugiego sprzętu, „bank energii” powinien pozwolić na 3 lub 4 ładowania, zależnie od dokładnej pojemności akumulatora.

Ilość ładowań, zapewnianych bez przerwy przez urządzenie, często jest sygnalizowana za pomocą świecących się diod. I choć często jest to wartość orientacyjna, pozwala określić, jak długo powerbank będzie w stanie w pełni naładować twoje urządzenie. Jeżeli po napełnieniu energią baterii w smartfonie zgaśnie jedna dioda na 4, to zyskasz informację, że pozostają ci dodatkowe 3.

Powerbank 20000 mAh – energia nawet na długą podróż

Jeżeli czeka cię długa podróż, a masz przy sobie np. smartfon i czytnik ebooków, to powerbank 20000 mAh może uratować oba twoje sprzęty przed rozładowaniem się. Szybkie uzupełnienie energii pozwoli ci na kontunuowanie czytania czy przeglądania mediów społecznościowych bez konieczności szukania ładowarek bądź zatrzymywania się w tym celu na stacjach.

Zaletą tego typu urządzeń jest nie tylko szybkie ładowanie sprzętów, ale też ich samych (tj. powerbanków)! Prędkość, z jaką ładuje się urządzenie, może zależeć od jego modelu. Duży wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/elektronika/akcesoria-do-telefonow-i-smartfonow/powerbanki.

Powerbank 30000 mAh – dla najbardziej wymagających

Powerbank 30000 mAh, zapewni ładowanie nawet kilku (w zależności od ilości portów) urządzeń jednocześnie, a sam wciąż się nie rozładuje. To kompan wszystkich podróżników, uczestników  kilkudniowych festiwali czy biwaków, gdzie dostęp do prądu może być znacznie ograniczony.

Aby jednak zapewnić sobie dobry poziom naładowania, musisz sprawdzić pojemność swojej baterii i przeliczyć ją na maksymalną liczbę możliwych naładowani urządzenia przez powerbank. Np. jeżeli pojemność baterii twojego telefonu to 5000 mAh, to w tym przypadku pełne naładowanie powerbanku starczy ci na około 5-6 naładowań samego telefonu. Wartość ta jest orientacyjna, ponieważ liczby podawane na urządzeniu są przybliżone i z reguły, w rzeczywistości, są nieco mniejsze.

Chcąc ładować kilka urządzeń jednocześnie, sprawdź, jak pojemna jest bateria każdego z nich. Jako że im nowsze urządzenia, tym lepsze baterie, to powerbank 30000 mAh to najlepszy wybór dla osób chcących ładować więcej niż jeden sprzęt. 

Materiał reklamowy.