Browse By

Black Friday vs Cyber Monday

Kilka okresów w roku charakteryzuje się obniżką cen w sklepach. Są to oczywiście wyprzedaże letnie, zimowe oraz sezonowe, które są popularne, jednak zdecydowana większość, która je urządza to sklepy odzieżowe. Oprócz tego istnieją dwa szczególne dni. Black Friday czyli Czarny Piątek, to ostatni piątek listopada, w którym sklepy organizują największe i najbardziej okazyjne promocje. Zaraz po nim pojawia się Cyber Monday, nazywany też Cyberponiedziałkiem, który od piątku różni się miejscem promocji – w poniedziałek najlepsze rabaty będą w sklepach internetowych.

Black Friday – stanie w kolejkach czy okazyjne perełki?

Czarny Piątek to dzień, w którym można upolować produkty w najlepszej cenie. Wie o tym prawie każdy, więc nie ma co się łudzić, że zakupy zajmą nam tylko chwilę. W galeriach z pewnością będą tłumy osób – i choć centra handlowe starają się dostosować do klientów (jak na przykład dłuższe godziny otwarcia czy limit osób w sklepach, żeby zakupy były przyjemne i spędzone w komfortowych warunkach), to nie można oczekiwać, że będzie to dzień taki jak inne w tygodniu. Dodatkowo „szaleństwo” zakupów w tym dniu jest niebezpieczne dla naszego portfela. W Czarny Piątek jesteśmy kuszeni i namawiani do kupienia rzeczy, których nie potrzebujemy. Jesteśmy bardziej skłonni do kupienia danej rzeczy, często niepotrzebne, pod wpływem chwili, impulsu. To mimo wszystko naprawdę dobry czas na zakupy, ponieważ, jeśli są one przemyślane, możemy sporo zaoszczędzić.

Cyber Monday – czy wymarzona bluza będzie już wyprzedana?

W Cyberponiedziałek można spokojnie przeglądać rzeczy w sieci – w domu, bez pośpiechu i bez tłumu. Dodatkowo, często w ten dzień promocje są dodatkowo pogłębiane, a zniżki większe. Jedyną przeszkodą (choć nie zawsze, bo niektóre sklepy dają możliwość płatności za pobraniem), która stoi przed nami w Cyberponiedziałek, jest posiadanie bankowości internetowej i umiejętność z korzystania z niej. Być może dla niektórych jest to oczywiste, ale na przykład dla osoby starszej, może być to przeszkoda nie do pokonania. W Cyber Monday warto szukać dodatkowych kodów zniżkowych, które obniżą cenę danego produktu o kilka dodatkowych złotych. W tym przypadku mamy również możliwość zwrotu zakupionych produktów.

Kiedy, gdzie i jak najlepiej zrobić zakupy?

Najlepiej zrobić zakupy tak, aby były przemyślane. Słynne powiedzenie mówi, że jak kupujemy coś przecenione z tysiąca złotych na pięćset, to nie oszczędzamy pięciuset, ale wciąż je wydajemy. Warto wydzielić sobie określony budżet lub zrobić listę rzeczy, które chcemy kupić. Lista powinna być zrobiona wcześniej, aby sprawdzić i przemyśleć, czy na pewno dana rzecz jest nam niezbędna. Weekend zniżek – bo tak często nazywa się okres między Black Friday a Cyber Monday, to bardzo dobry czas na zrobienie prezentów świątecznych. Co warto kupić? Oprócz ubrań w sklepach z ubraniami, najlepsze oferty mają te z elektroniką. Są to ogromne obniżki na sprzęt RTV i AGD, ale też na akcesoria i dodatki, które możemy tam znaleźć. Przy dużej kwocie, obniżki procentowe (nawet te stosunkowo małe 5%, 10%) naprawdę mogą radykalnie zmienić cenę produktu. Sklepy elektroniczne takie jak Media Expert https://www.mediaexpert.pl/lp,black-Friday mają zniżkę nawet do -80%. Wybierając idealny dzień weekendu zniżek, warto zwrócić uwagę, na czym najbardziej nam zależy. Należy pamiętać, żeby dokonywać świadomych zakupów.

Materiał reklamowy.