Browse By

Wosk do włosów – kiedy warto go stosować?

Dobrze dobrana fryzura potrafi nadać twarzy charakteru, uwidocznić zalety i ukryć ewentualne mankamenty. Oprócz dobrego cięcia ważne jest używanie odpowiednich produktów do stylizacji, które utrwalają fryzurę, dodają jej objętości czy połysku. Jednym z popularnych środków jest nabłyszczający wosk do włosów. Kiedy warto go stosować? Czym wyróżnia się ten produkt?

Co to jest wosk do włosów?

Wosk do włosków to produkt do stylizacji, polecany dla pań i panów, którzy chcą utrwalić i nabłyszczyć fryzurę. Produkt występuje najczęściej w formie gęstej pasty, ale dostępne są także wersje w sprayu lub w formie płynu. Można wybrać woski dające błyszczące lub matowe wykończenie. Środek można stosować samodzielnie lub razem z innym produktami tj. guma czy lakier do włosów. Produkowany jest z wosku pszczelego, lanoliny, wosku rycynowego lub innych wosków. Za pomocą wosku można stworzyć zróżnicowane fryzury, proste i bardziej wymyślne. Jest idealny do podkreślenia pazurków, zwiększenia objętości włosów, podkreślenia struktury czy dodania połysku. Niektóre woski zawierają witaminy np. E, filtry ochronne UV i inne składniki odżywcze, dzięki temu nie tylko układają, ale i pielęgnują włosy. Dobre woski są w pełni bezpiecznie, doskonale wzmacniają pasma.

Dla kogo polecany jest wosk do stylizacji włosów?

Wosk do włosów to kosmetyk o wszechstronnym działaniu, który może być używany przez osoby o różnych potrzebach. Doskonale nadaje się do włosów suchych, zniszczonych, prostych i kręconych, grubych i pozbawionych objętości. Profesjonalne woski świetnie podkreślają fryzury z włosów krótkich i długich, dzięki niemu można uzyskać wszystko, o czym zamarzymy. Pomada woskowa polecana jest także dla osób, które mają problem z puszeniem się lub elektryzowaniem pasm. Jest idealna do układania włosów niesfornych, z którymi ciężko sobie poradzić.

Jak stosować wosk do włosów?

Nakładanie wosku jest proste, ale warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Aby uzyskać zamierzony efekt i cieszyć się z pięknie utrwalonej, błyszczącej fryzury, należy używać odpowiedniej ilości wosku. To produkt, który należy nakładać z umiarem, ponieważ zbyt duża ilość może mocno obciążyć włosy, przyczynić do ich szybkiego przetłuszczania się i nieestetycznego wyglądu. Warto pamiętać, że wosku nie da się wyczesać. Aby się go pozbyć, należy umyć głowę szamponem, najlepiej o właściwościach oczyszczających. Pomadę woskową można używać na kilka sposobów – w formie nabłyszcza, do utrwalania fryzury, w czasie stylizacji na gorąco, na suche lub wilgotne włosy. Produkt należy nabrać na opuszki palców, rozetrzeć w dłoniach i nakładać na włosy. Pod wpływem ciepła ciała, wosk nabłyszczający staje się bardziej płynny i łatwiejszy do aplikacji. Jeżeli pomada ma służyć do nadania objętości, należy nakładać ją na lekko wilgotne włosy u ich nasady. Kolejnym krokiem jest modelowanie włosów przy użyciu okrągłej szczotki lub dyfuzora. Aby pokreślić skręt włosów kręconych, wosk należy nakładać na końcówki włosów. Po jego zastosowaniu włosy będę miękkie, sprężyste i błyszczące. Osoby, które chcę uzyskać na głowie artystyczny nieład, mogą rozetrzeć niewielką ilość produktu na całej długości włosów, a następnie roztrzepać fryzurę i nadać jej pożądany kształt. Włosy można układać za pomocą palców, grzebienia lub innych narzędzi do stylizacji. Aby utrwalić uzyskany efekt, fryzurę można spryskać lakierem do włosów. Wosk pszczeli doskonale podkreśla cieniowane włosy, pozwala na podkreślenie ich dynamiki.

Wosk do włosów to doskonały sposób na utrwalenie i wystylizowanie fryzury. Jest idealny zarówno dla osób, które lubią eksperymentować, jak i dla fanów klasycznych fryzur. Nadaje włosom naturalny wygląd, miękkość i elastyczność, jest wydajny i pomocy w codziennej stylizacji.

Materiał reklamowy.