Browse By

Nowy regulamin Facebooka

Do 25 maja wszyscy użytkownicy Facebooka muszą zaakceptować nowy regulamin, aby móc w dalszym ciągu korzystać z usług serwisu. Wprowadzany właśnie dokument to w dużej mierze działania przeciwko szerzeniu nienawiści (w różnych jej postaciach) oraz niemoralnych postaw. W myśl nowego regulaminu na Facebooku nie będzie można:

  1. Wypowiadać się z nienawiścią czy pogardą o ludziach odmiennych ras, o odmiennych pochodzeniu, wyznaniu, orientacji seksualnej, ofiarach przestępstw czy niepełnosprawnych.

  2. Pokazywać na zdjęciach nagości.

  3. Promować treści instruujących czy zachęcających do postępowania przeciwko własnemu życiu i zdrowiu, czyli: samobójstwa, okaleczenia lub zaburzenia w odżywianiu.

  4. Zabronione stało się zakładanie kont pod fałszywym imieniem i nazwiskiem, nie można także podawać fałszywej daty urodzenia.

  5. Fałszywe informacje będą wyświetlane rzadziej i niżej niż faktyczne aktualności – nie są jednak zabronione.

  6. Facebook uznaje, że treści autorskie publikowane w ramach serwisu są własnością ich autora i to on decyduje o zasadach ich udostępniania.

  7. Facebook będzie usuwał konta na wniosek właścicieli, na wniosek rodziny zmarłych lub niezdolnych do samodzielnej obsługi właścicieli kont.