Browse By

Wynajem jachtu w Chorwacji

Czarter jachtów Chorwacja – sposób na udane wakacje

Chorwacja to długa linia brzegowa, liczne wyspy, zatoki, bujna przyroda, czysta woda i profesjonalna infrastruktura turystyczna. To przede wszystkim świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu, urlopu czy wakacji. Warto więc poważnie zastanowić się nad czarterem jachtu. Ta atrakcja uświetni pobyt w tym wyjątkowym miejscu.

Czarter jachtów Bol

Chorwacja idealny pomysł na wakacje

Chorwacja to przepiękne miejsce, w sam raz na urlop w pojedynkę, we dwoje, w towarzystwie znajomych i w gronie rodziny. Planując pobyt w tej części świata, warto zastanowić się nad czarterem jachtów. Wynajem jachtów to coraz częściej wybierana przez turystów usługa, która wbrew pozorom nie kosztuje dużo, a zapewnia mnóstwo frajdy. Co więcej, czarter jachtów w Chorwacji to już standard. Teraz po chorwackich wodach mogą pływać nie tylko doświadczeni żeglarze, ale też osoby, które mają chęć wypoczywać w ten właśnie sposób. Trzeba tylko wybrać sobie typ jachtu, aby zyskać na takiej podróży jak najwięcej.

Chorwacja port

Najlepszy czas na pobyt w Chorwacji

Planując pobyt w Chorwacji, warto wybrać czas, który pozwoli w pełni wypocząć, zrelaksować się i jak najwięcej skorzystać na tym pobycie. Kiedy więc warto wybrać się tam na urlop? Wiele osób posługując się hasłem czarter jachtów Chorwacja, szuka informacji na ten temat i konkretnych dat. Najczęściej poleca się okres wakacyjny, a więc szczyt sezonu. Trzeba jednak pamiętać, że wysoka temperatura utrzymuje się tam zarówno wczesną wiosną, jak i późną jesienią. Można więc łatwo zaplanować pobyt w tym okresie. Chcąc więc uniknąć tłoku i załapać się na niższe ceny, warto rozważyć pobyt w okresie od maja do czerwca albo od września do października. Czarter jachtu w tym czasie jest znacznie tańszy, więc można sporo zaoszczędzić. Jeśli zaś ktoś lubi oferty typu last minute, z pewnością też będzie zadowolony, niezależnie od tego, w jakim momencie będzie miał okazję wybrać się do Chorwacji.

Jacht żaglowy

Czarter jachtu – czy trzeba mieć uprawnienia?

Słowa czarter Chorwacja wpisane do wyszukiwarki internetowej, nierzadko prowadzą do informacji na temat tego, czy trzeba mieć uprawnienia na jacht żaglowy, czy też nie. Jak więc z tym jest? Wiele zależy od konkretnej sytuacji. Do prowadzenia niewielkich łodzi motorowych uprawnienia nie są wymagane. Jeśli natomiast ktoś decyduje się na łódź o długości powyżej 9 metrów, musi już posiadać tak zwany patent sternika morskiego. Czasem wymaga się także licencji radiooperatora. Na szczęście jeśli ktoś nie posiada tego dokumentu, nie musi rezygnować z przyjemności, jaką może mu zapewnić pływanie. Wystarczy, że skorzysta ze specjalnej oferty i wybierze czarter jachtu ze sternikiem. Taka opcja to gwarancja udanych wakacji.

Marina chorwacja

Czartery jachtów w Chorwacji – jak dokonać rezerwacji?

Wystukując na klawiaturze hasło czarter jachtu Chorwacja, można dowiedzieć się, w jaki sposób zarezerwować czarter łodzi. Rezerwacja jest możliwa również na odległość. Wystarczy skorzystać z serwisu Polish Charter Agency. Tam można zarezerwować dostępny w określonym terminie czarter jachtów i mieć pewność, że będzie on w tym czasie gotowy. Warto więc skorzystać z tego rozwiązania i będąc jeszcze w Polsce, zorientować się w szczegółach, aby następnie dokonać rezerwacji i tym sposobem zorganizować sobie żeglarskie wakacje. Rezerwując jachty żaglowe, najczęściej trzeba uiścić zaliczkę. Przeważnie jest to kwota na poziomie 30-50% opłaty całkowitej. Pozostałą sumę należy wpłacić na około miesiąc przed rozpoczęciem czarteru. Wcześniej, jeszcze na chwile przed dokonaniem rezerwacji, warto dopytać o szczegóły, a więc o wszystkie podstawowe i dodatkowe koszty związane z tą usługą. Każdy, kto oferuje yacht charter może mieć zupełnie inny cennik i wliczać inne dodatkowe koszty. Lepiej więc się na to przygotować. Bo dobry plan i świadomość wszystkich kosztów, to automatycznie udany urlop.

Rovinj czarter jachtów

Jachty motorowe – gdzie warto żeglować?

W Chorwacji miejsc do pływania nie brakuje. Warto podkreślić, że usytuowana tam linia brzegowa liczy ponad 6 tysięcy kilometrów. W tych regionach znajduje się mnóstwo wysp i wysepek, a do tego przepięknych miasteczek, które warto zwiedzić. Na liście obowiązkowej powinny znaleźć się takie lokalizacje jak Dubrownik, Split czy na przykład archipelag Kornati. Słowa wynajem jachtu Chorwacja to sposób na znalezienie wielu propozycji niezwykle urokliwych miejsc, które warto zobaczyć, właśnie będąc na jachcie. To oczywiście tylko wybrane propozycje. Atrakcji dostępnych w Chorwacji jest znacznie więcej, dlatego warto dobrze zaplanować sobie trasę i pobyt na w tak urokliwym miejscu, na wodzie.

Chorwacja czarter jachtów to świetny sposób na miły i udany wypoczynek. Cena czarteru jachtu nie jest wysoka, więc warto zainteresować się ofertą, tym bardziej że można to zrobić przez internet, jeszcze przed podróżą. Zwiedzanie jachtem wzdłuż wybrzeża może zagwarantować niezapomniane wakacje. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko przejrzeć bogatą ofertę jachtów i zaplanować sobie piękny rejs. Taki plan na urlop to gwarancja niezapomnianych chwil i wielu pozytywnych wrażeń.

Materiał reklamowy.