Browse By

4 triki, dzięki którym miejsca noclegowe są chętniej wynajmowane

 

Prowadzenie własnego obiektu noclegowego – hotelu lub pensjonatu, niesie za sobą szereg wyzwań. Jednym z najważniejszych jest umiejętne dotarcie z przekazem reklamowym do potencjalnych gości. Oprócz tego, niezwykle istotne jest czytelne komunikowanie oferty oraz profesjonalna, uprzejma obsługa. W poniższym artykule prezentujemy rozmaite triki, dzięki którym miejsca noclegowe są chętniej wynajmowane. Zapraszamy do lektury.

Wynajem miejsc noclegowych  – najważniejsze informacje

Aby z sukcesem wynajmować miejsca noclegowe trzeba się do tego właściwie przygotować. Konkurencja w branży jest duża, dlatego też zwrócenie uwagi potencjalnych gości może być na początku wyjątkowo trudne. Na szczęście, istnieje szereg skutecznych sposobów, które są nieocenionym wsparciem w zwiększaniu atrakcyjności danego miejsca noclegowego, co w bezpośredni sposób przekłada się na liczbę rezerwacji, a tym samym dochody przedsiębiorstwa.

Po pierwsze: odpowiedni system rezerwacji

Właściwie dobrany system rezerwacji online to absolutny „must have” dla każdego właściciela obiektu noclegowego. W tym celu należy zaopatrzyć się w profesjonalny program hotelowy. Pod tym pojęciem rozumie się specjalne oprogramowanie, które służy do zarządzania rezerwacjami w sposób kompleksowy. Dzięki takim narzędziom z łatwością można tworzyć kalendarz rezerwacji w czasie rzeczywistym.

Dużym zainteresowaniem cieszy się channel manager – jest to program, który pozwala na połączenie wszystkich kanałów sprzedaży rezerwacji, co sprawia, iż można w jednym miejscu zarządzać całym systemem rezerwacji. Dodatkowo, ogranicza to również ryzyko powstawania tzw. overbookingu, czyli wynajmowania większej liczby pokoi niż jest to możliwe w danym czasie. 

Interesujące rozwiązanie to tzw. Mobilna recepcja od BedBooking. Jest to aplikacja kalendarz, która dostosowana jest do dynamicznie zmieniających się potrzeb gospodarzy z całego świata. Wyróżnikiem tego rozwiązania jest fakt, iż za pomocą jednego kliknięcia można sprawdzać dostępność wolnych pokoi w konkretnym terminie oraz przyjąć rezerwację dla dzwoniących klientów czy też składających bezpośrednio rezerwację przez stronę internetową obiektu noclegowego, czy też przez media społecznościowe. Z systemu można korzystać na dowolnie wybranym urządzeniu. Więcej informacji na temat mobilnej recepcji można znaleźć na https://bed-booking.com/pl/funkcjonalnosci/mobilna-recepcja.

Właściwa promocja i  tworzenie ofert specjalnych

Aby potencjalni goście mogli odwiedzić dane miejsce, trzeba im najpierw o nim opowiedzieć. W tym celu należy je szczegółowo opisać w sieci wraz ze wskazaniem jego unikalnych cech i wszystkich oferowanych na miejscu udogodnień. Warto też zwracać uwagę na kwestie takie jak lokalizacja, ponieważ dla wielu osób istotna jest odległość atrakcji turystycznych. 

Kluczem do sukcesu w tej branży jest też oferowanie rabatów. Warto proponować stałym klientom specjalne oferty i rabaty, np. darmowe śniadania, bezpłatny parking. To przyciąga uwagę oraz przyczynia się do tego, iż dane miejsce cieszy się dobrą opinią.

Wysoka jakość świadczonych usług

Tym, co w ogromnym stopniu wpływa na sposób postrzegania danego miejsca, jest oczywiście jakość świadczonych usług. Z tego względu należy wsłuchiwać się w indywidualne potrzeby wszystkich przybywających gości oraz oferować usługi na najwyższym poziomie. To z pewnością w długotrwałej perspektywie przyczyni się do znacznego wzrostu liczby wynajmowanych miejsc noclegowych.