Browse By

Hasbro Inc nowym właścicielem marki Power Rengers

Power Rangers, czyli piątka superbohaterów w charakterystycznych kostiumach koloru: różowego, żółtego, niebieskiego, czarnego i czerwonego, którzy ratują świat przed różnorodnymi zagrożeniami – to marka znana na całym świecie. Jeszcze do niedawna jej właścicielem był miliarder z Los Angeles – Haim Saban, to się jednak zmieniło, bowiem prawa do wypuszczania gier planszowych, komputerowych oraz zabawek z wizerunkiem Power Ranger wykupił za ponad pół miliarda dolarów amerykański producent zabawek Hasbro Inc.

Hasbro Inc to amerykańska firma założona w 1923 przez trzech pochodzących z Polski żydów: Hillela, Hermana i Henriego Hassenfeldów. Od 1942 r. priorytetem firmy jest produkcja zabawek, a od 2007 r. Hasbro produkuje także filmy z udziałem superbohaterów do których prawa ma firma. Hasbro jest właścicielem takich marek jak Transformers, Little Pony, Play-Doh czy Monopoly.

Hasbro zapowiedziało, że pierwsze zabawki Power Rangers wyprodukowane przez nowego właściciela marki trafią na rynek w 2019 r.