Browse By

iPhone 13 Pro czy iPhone 12 Pro – którego wybrać?

Zastanawiasz się nad tym, który iPhone będzie lepszym rozwiązaniem? Interesuje Cię iPhone 13 Pro i iPhone 12 Pro? W niniejszym artykule przedstawiamy różnice między wspomnianymi modelami.

  1. Czym różni się iPhone 13 Pro?
  2. Innowacyjny tryb filmowy w iPhone 13 Pro 

Wydawałoby się, że iPhone 13 Pro nie różni się znacznie od swojego starszego brata, a mianowicie iPhone 12 Pro. Są jednak pewne funkcje, które sprawiają, że jednak coraz częściej klienci decydują się na nowsze urządzenie. Do nich zalicza się między innymi innowacyjny tryb filmowy oraz ogromny skok wydajności baterii. Z jakich powodów jeszcze warto wybrać iPhone 13 Pro? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Czym różni się iPhone 13 Pro?

Jeśli chodzi o sam design, iPhone 13 Pro jest niemalże identyczny z iPhone 12 Pro. Oba telefony wyposażono w ekran Super Retina XDR OLED, którego przekątna wynosi 6,1 cala. W przypadku ostrości obrazu i kwestii związanej z odwzorowaniem kolorów nie ma praktycznie żadnej różnicy. Tę widać natomiast w animacjach, które są zdecydowanie płynniejsze, a to dzięki odświeżaniu 120 Hz, czego w iPhone 12 Pro nie ma. 

Do różnic zalicza się również wycięcie w ekranie, które pomniejszono o 20% oraz większą jasność wyświetlacza (o 25%). iPhone 13 Pro ma również procesor Apple A15 Bionic, podczas gdy w iPhonie 12 Pro na podkładzie znajduje się Apple A14 Bionic. Jak już wspominaliśmy, na uwagę zasługuje również bateria. W iPhone 13 Pro widać ogromny skok wydajności baterii, która w tym przypadku ma pojemność 3095 mAh. W iPhone 12 Pro pojemność baterii wynosi 2815 mAh. Dzięki temu praca urządzenia wydłużyła się o około 1,5 godziny. 

Chciałbyś kupić iPhone 13 Pro w atrakcyjnej cenie? Już teraz sprawdź ofertę na https://www.cortland.pl/apple-iphone/iphone-13-pro.html, gdzie znajdziesz różnorodne warianty serii 13. Dostępne są modele w kolorze górskiego błękitu, mocnego grafitu, srebrnego oraz złotego. Oprócz tego możesz wybrać interesującą Cię pamięć. Do dyspozycji masz smartfony z pamięcią 128, 256, 512 oraz 1024 GB. 

Innowacyjny tryb filmowy w iPhone 13 Pro

Sporą różnicę między iPhone 13 Pro oraz iPhone 12 Pro widać w aparatach. Chociaż smartfony mają po trzy aparaty o rozdzielczości 12 Mpix, w nowszym modelu zaszło kilka istotnych zmian. Przede wszystkim iPhone 13 Pro dysponuje światłem f/1.5 i w matrycy stabilizacją obrazu. Zredukowane zostało również światło w szerokokątnym obiektywem, a mianowicie na f/1.8 z f/2.4. Sam teleobiektyw natomiast gwarantuje aż trzykrotne przybliżenie, podczas gdy w iPhone 12 Pro mamy jedynie dwukrotne. Dzięki tym zmianom jesteśmy w stanie uzyskać lepszej jakości zdjęcia – szczególnie po zmroku. 

Na uwagę zasługuje oczywiście tryb filmowy Cinematic. Teraz dzięki tej funkcji podczas nagrywania wykorzystuje się swego rodzaju tryb portretowy, a mianowicie rozmyte tło. Kolejną zaletą trybu filmowego jest umiejętność przejścia ostrości między planami. Efekt ten jest uzyskiwany tym razem automatycznie. Kiedy tylko iPhone 13 Pro wykryje twarz, ustawia na nią ostrość.

Warto również wspomnieć o możliwości nagrywania w formacie ProRes. To właściwie pierwszy smartfon, który nagrywa w tym formacie. Dodatkowo nagrania można bez problemu edytować zarówno z poziomu aplikacji „Zdjęcia”, jak i w iMovie lub w programach przeznaczonych do edycji wideo, zainstalowanych na iPadzie, MacBooku, iMacu czy innych iPhone, które obsługują format ProRes. Poszerzone możliwości systemu aparatów sprawiają, że wideo prores zapewnia dostęp do całego wachlarza częstotliwości odświeżania. Osoba dysponująca technologią promotion korzysta więc z najlepszych rozwiązań. Jeżeli potrzebujesz grafiki powalającej jakości, to na pewno spełni ona twoje oczekiwania wraz z efektami oświetlenia studyjnej jakości. Koniecznie wypróbuj tryb portretowy i sprawdź jakość dolby vision. Zróżnicowane style fotograficzne, możliwość łatwego udostępniania wideo ar i to, że tryb filmowy przewiduje niektóre akcje ułatwiają korzystanie z tych rozwiązań. Do tego dochodzi wyświetlacz super i doskonały tryb nocny.