Browse By

Bądź niezależny z internetem mobilnym od Orange

Artykuł sponsorowany
Jeśli chcesz mieć dostęp do internetu nie tylko w domu, ale także wszędzie tam, gdzie akurat jesteś, to internet mobilny to coś w sam raz dla Ciebie. A gdy masz internet mobilny na kartę, to dodatkowo nie jesteś ograniczony rachunkami.

Operatorzy sieci komórkowych oferują swoim klientom coraz lepsze usługi internetu mobilnego, w tym także na kartę. Internet mobilny na kartę Orange to atrakcyjna oferta dla osób, które chcą pozostać niezależne i nie chcą wiązać się umową z operatorem.

Internet mobilny – co to takiego?

Jest to usługa oferowana przez operatorów komórkowych umożliwiająca korzystanie z bezprzewodowego dostępu do sieci za pomocą smartfona lub modemu. Jest to bezprzewodowe łącze internetowe – w przeciwieństwie do łącza stacjonarnego domowego. Obecnie łącza tego typu działają już w technologii LTE, czyli szybkiego internetu. W przyszłości będzie to 5G, umożliwiająca jeszcze szybszy przesył danych.
Wybór konkretnej oferty internetu mobilnego Orange jest uzależniony od naszych potrzeb.

Jaki internet mobilny wybrać?

Przed wyborem danej oferty należy zastanowić się jak często oraz w jaki sposób korzysta się z internetu. Jeśli jest to przede wszystkim sprawdzanie poczty mailowej/robienie przelewów online/przeglądanie social mediów i stron, to wystarczająca będzie paczka 5 GB. Tym, którzy dużo korzystają, tj. np. słuchają muzyki, oglądają filmy oraz grają w gry online przyda się większy pakiet – np. 15 albo nawet 25 GB czy 50 GB.
Istotny jest także czas, w którym można dany pakiet wykorzystać. Przykładowo pakiet 2,5 GB należy wykorzystać w ciągu 2 dni, a pakiet 50 GB w ciągu 3 miesięcy. W ofercie Orange Free obowiązująca zasada jest taka, że im większy pakiet internetu, tym dłuższy czas na korzystanie z niego.
W Orange Free nie trzeba dodatkowo płacić za korzystanie z internetu. Po doładowaniu konta abonent otrzymuje bezpłatny transfer danych, poza pakietem minut i SMS-ów. Wielkość takiego bonusu zależy od wartości doładowania konta – czym większa kwota, tym większy pakiet danych. W Orange na kartę przy doładowaniu za 10 zł otrzymuje się paczkę 5 GB internetu itd. Bonusy takie są przyznawane automatycznie, bez względu na czas korzystania. Po wykorzystaniu swojego pakietu można zakupić jednorazowy pakiet internetu mobilnego w Orange. Istnieje także usługa elastycznego pakietu internetowego. Jest to coś dla tych, którzy wykorzystują znaczną ilość danych w krótkich czasie. Na czym ona polega? Wielkość pakietu i czas na jego wykorzystanie są takie same jak kwota przeznaczona na jego zakup – np. 7 GB na 7 dni za 7 zł.

Zatem Orange internet mobilny to aż 3 korzyści: niezależność, atrakcyjna oferta oraz duża dowolność w korzystaniu z usług.

Więcej na temat internetu mobilnego – oferta dostępna na stronie: https://doladowania.orange.pl/oferta/internet-mobilny-na-karte/.