Browse By

Plakat reklamowy jako wciąż aktualna forma reklamy dla twojej firmy

W czasie, gdy wiele działań marketingowych przenoszona jest do internetu, wydaje się, że druk plakatów przechodzi do lamusa. Wbrew pozorom jednak, plakat reklamowy to wciąż bardzo ważna i efektywna część marketingu, pozwalająca na przyciągnięcie sporej grupy odbiorców. Plakaty reklamowe widoczne są na każdej ulicy, w sklepie, w komunikacji miejskiej i wciąż stanowią dobre źródło nowych klientów dla twojej firmy. W końcu nie wszyscy są obeznani z techniką. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszej drukarni internetowej, abyś przy pomocy plakatów mógł uzyskać satysfakcjonujący wynik marketingowy. Jakie plakaty drukujemy? Jakie są ich rodzaje? Czemu plakat jest wciąż potrzebny w przestrzeni publicznej?

Plakaty jako forma promocji

Współcześnie większość marketingowych działań firm prowadzona jest w mediach społecznościowych, w sieci, na stronach internetowych. Jednak od zarania dziejów, człowiek preferował przekazy ustne i bezpośrednie. Pewne mechanizmy i przyzwyczajenia pozostały w nas do dzisiaj, co sprawia, że plakaty reklamowe wciąż są potrzebne w przestrzeni miejskiej. Wciąż istnieje dość spora grupa osób, które nie korzystają z internetu, za to są podatne na bezpośredni przekaz billboardu, jaki napotkają na swojej drodze. 

By plakat był atrakcyjny, ważnych jest kilka czynników technicznych m.in. format plakatu, jego treść, miejsce umieszczenia oraz wykorzystanie odpowiedniej grafiki.

Zaletą plakatów reklamowych z pewnością jest ich szeroki zasięg, stosunkowo niski koszt wykonania w porównaniu do innych form marketingowych oraz powtarzalność oraz czas. Plakat można umieścić w wielu miejscach, intensyfikując swoje działania. Pamiętajmy jednak, że aby osiągnąć oczekiwany efekt, musi być on umieszczony w adekwatnym do tego miejscu. Reklamując np. klub dla dorosłych, nie najlepszym pomysłem jest umieszczanie plakatu w okolicy szkoły czy przedszkola. 

Rodzaje plakatów

Wydruk plakatu zazwyczaj nie wymaga dużych nakładów czasu i pieniędzy i dobierany jest do indywidualnych potrzeb danego klienta. Udając się do drukarni, z pewnością możemy liczyć, że profesjonalny grafik wykona dla nas projekt adekwatny do naszych celów. 

Jednak prócz realizacji samego zlecenia pod kątem estetycznym, dobrze jest wiedzieć, jaki plakat chcemy technicznie. 

Druk plakatu może wykorzystywać różny papier i format, a także być dostępny w odmiennej gramaturze. W drukarni Drukomat znajdziecie państwo plakaty w różnych formatach – zarówno plakaty A3 jak i plakaty XXL. Oferujemy wydruki w gramaturze 90-350g. Wybierając do druku różne podłoża, możecie wybrać druk offsetowy, druk cyfrowy. Dostępna jest też kreda (druk kredowy).

Decydując się na plakat reklamowy, dobrze wiedzieć, że są dostępne plakaty jednostronne, plakaty dwustronne (druk występuje na obu stronach co pozwala na umieszczenie plakatu np. na szybie biura czy autobusu), plakaty wielkoformatowe oraz plakaty listwowane. Te ostatnie są usztywnione za pomocą listwy, co pozwala na ich wygodne powieszenie i zapobiega odkształcaniu się. Plakaty listwowane mogą być także uszlachetnione i wykorzystywać połysk i lakier uv.

Nasza drukarnia

W Drukomacie masz możliwość wyboru plakatu dopasowanego do twoich potrzeb. U nas znajdziesz najwyższą jakość wykonania. W ofercie mamy plakaty jednostronne, dwustronne, listwowane, a ich zamówienie i dostawa jest niezwykle prosta i intuicyjna. 

Wysoka jakoś druku pozwala ci kupić produkt, który idealnie sprawdzi się z marketingu bezpośrednim. Jeśli zatem chcesz, aby twoja firma była rozpoznawalna – zamów u nas plakat reklamowy. 

Oferta szczegółowa dostępna jest na stronie https://www.drukomat.pl/produkty/plakaty