Browse By

Jak wypromować profil na Instagramie?

Atrakcyjne konto na Instagramie może przeistoczyć się w prawdziwe źródło dochodu, o czym przekonała się już niejedna osoba. Ilość obserwujących na Instagramie osób ma w tym przypadku ogromne znaczenie, ponieważ to ona staje się wyznacznikiem tejże atrakcyjności. Dla marek poszukujących osób do współpracy i tak zwanego marketingu afiliacyjnego, followersi są najbardziej kluczowym elementem. Nikt nie chce współpracować z właścicielami kont, które nie będą poszerzały zasięgów. Jak skutecznie wypromować własne konto i zacząć zarabiać na własnym koncie?

Korzystanie z dostępnych narzędzi to podstawa

Wbrew pozorom stworzenie mocnego konta nie jest bułką z masłem. Trzeba się bardzo nagimnastykować, by faktycznie konto zaczęło prosperować w taki sposób, jaki oczekujemy. Trzeba również być na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami i korzystać z tego, co mamy w zasięgu ręki. Instagrama bezustannie podsuwa propozycje, które pomagają zwiększać zasięgi, a warto wiedzieć, że nawet niepozorne oznaczanie lokalizacji ma znaczenie dla algorytmów tego serwisu. Pragnąc zaistnieć na Instagramie trzeba, wobec tego korzystać ze wszystkiego.

Doskonałym posunięciem okazały się relacje, czyli InstaStories. Wyświetlają się zaledwie przez 24 godziny, ale są narzędziem, które pozwolą zapowiedzieć przyszły post lub aktualny. Dzięki tworzeniu relacji zwiększamy zasięgi i mamy jednocześnie wgląd do tego, kto w rzeczywistości zagląda na nasze konto.

Nie można jednocześnie zapominać o hasztagach, czyli znacznikach, które pozwolą innym użytkownikom namierzyć poszukiwane treści. Również w tej kwestii należy uważać na „pułapki” w postaci hasztagów zbanowanych przez administratorów. Użycie jakiegokolwiek z nich może skutkować znacznie mniejszymi zasięgami. Bardzo ważnym jest również, aby dobierać hasztagi do obecnego stanu własnych followersów. Korzystanie z najczęściej stosowanych hasztagów w sytuacji, gdy mamy mało osób obserwujących jest podstawowym błędem. Mamy znacznie większą szansę na zainteresowanie innych, gdy korzystamy ze znaczników mniej popularnych.

Czy kupowanie lajków ma sens?

Użytkownicy dzielą się na dwie grupy. Jedna z nich zdecydowanie jest przeciwna kupowaniu lajków, druga uważa, że jest to inwestycja, która z pewnością zwróci się z nawiązką. Dla osób, które pragną swoje konto sukcesywnie rozwijać jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie, choć pod warunkiem, że skorzystają z usług dobrej firmy. Każdy z użytkowników zna historie o kupowaniu lajków lub followersów, które po upływie kilku dni znikają. Ghost-followersi to zjawisko, które potrafi skutecznie zniechęcić przed inwestowaniem w zakup zainteresowania.

Kuplike.pl to jedna z tych firm, która cieszy się niezmiennie doskonałą opinią. Zakup like na Instragramie za pośrednictwem tej firmy to gwarantowany sukces, który może znacznie wpłynąć na rozwój własnego profilu. I trzeba przyznać, że dla osób, które są nastawione na rozkręcanie własnego Instagrama, taka opcja jest wręcz strzałem w dziesiątkę. Czego jeszcze możemy, a nawet musimy spróbować?

Bądź aktywnym użytkownikiem

Instagram to platforma bazująca na algorytmach. Wobec tego spore znaczenie ma również nasza aktywność w serwisie. Jeżeli pragniesz rozkręcić własne konto, to nie możesz być zwolennikiem teorii mówiącej o tym, że komentowanie i odpowiadanie na komentarze to istna strata czasu. Jeżeli nie zaangażujesz się w stu procentach, to nie uzyskasz pożądanego rezultatu. Warto, wobec tego zachęcać innych do interakcji, tworzyć posty zakończone pytaniem i udzielać się na innych profilach. To gwarancja tego, że nasze konto nie będzie postrzegane jako jedno z kont-widm, na których tak naprawdę nie ma żadnego ruchu.

Regularne kupowanie lajków czy followers na Instagramie to propozycja, z której również warto korzystać. W ten sposób zwiększamy własne zasięgi i docieramy do użytkowników, którzy nie byli w stanie do nas dotrzeć samodzielnie. Dobra koncepcja, korzystanie z narzędzi i niewielkie inwestycje to dobry sposób na promowanie własnego konta.