Browse By

Jakościowa relacja z klientem i skuteczne zarządzanie kontaktami? Skorzystaj z modułu CRM w systemie ERP!

Jakościowa relacja z klientem i skuteczne zarządzanie kontaktami? Skorzystaj z modułu CRM w systemie ERP!

Kluczem jest tworzenie pozytywnych wrażeń związanych z marką i podtrzymanie wysokiego poziomu  doświadczeń we wszystkich punktach styku. Działania marketingowe czy odpowiednie doradztwo posprzedażne – to tylko niektóre z czynników wpływających na lojalność i poczucie satysfakcji konsumenta. CRM jest narzędziem łączącym obszar sprzedaży, marketingu, telemarketingu oraz obsługi klienta. Usprawnia więc najważniejsze procesy związane z relacjami. Umożliwia gromadzenie danych w jednej bazie oraz skuteczne zarządzanie nią, a także pomaga porządkować pracę wewnątrz organizacji.

Komunikacja? Zawsze trafnie, zawsze na czas!

Rozsyłasz maile, dzwonisz, przygotowujesz oferty, omawiasz możliwości współpracy… Na ile jest to skuteczne? W CRM-ie od ręki sprawdzisz zarejestrowane kontakty i etapy związane z przygotowanymi ofertami. To cenna wskazówka, jak dalej komunikować się z kontrahentem – np. czy to już dobry moment, by umówić spotkanie. Ponadto masz możliwość przygotowania korespondencji seryjnej. Czemu jest to przydatne? Mail czy list z informacją o promocji czy ofercie przekazujesz dowolnie dużej grupie odbiorców szybko i sprawnie, z pomocą zaledwie kliku kliknięć.  

Uporządkowane dane na każdym etapie pracy

Informacje o klientach zapisane w osobnych plikach lub notatkach handlowców? Zdarza się, że niestety bezpowrotnie znikają, gdy dochodzi do zmian kadrowych w przedsiębiorstwie. Moduł CRM porządkuje te kwestie – wgląd w historię sprzedaży, kontaktów i aktualne rozrachunki mają wszyscy użytkownicy, w jednym miejscu. Jednolita, aktualna oraz intuicyjna w edycji baza danych to podstawa działań. Zawsze wiadomo, kiedy warto odezwać się do klienta ponownie. Podobnie w przypadku działań posprzedażowych. Pomoże nam w tym możliwość tworzenia ankiet (np. badania poziomu satysfakcji z obsługi), prowadzenie programów lojalnościowych czy rejestracja reklamacji.

Także wewnątrz organizacji

Na to jak wyglądają relacje z klientem, ma wpływ również organizacja pracy wewnątrz firmy. Dobre oprogramowanie to uwzględnia. Przykład? W kalendarzu modułu CRM systemu ERP Streamsoft Prestiż sprawnie planujesz zadania do wykonania, określasz dla nich potrzebne zasoby. Planujesz zadania indywidualnie lub dla grupy. Zdecydowanie przyśpiesza to realizację planów i projektów. Możesz także zsynchronizować narzędzie z kalendarzem Google, wspólnym dla wszystkich osób zaangażowanych w zadania. Ponadto masz możliwość zaplanowania sprzedaży w obrębie miesiąca i sprawdzenia, w jakim stopniu plan został wykonany.

Intuicyjna praca w Drzewie Zdarzeń

Wszystkie projekty, etapy, zadania czy kontakty zaplanowane i zarejestrowane w CRM, możesz śledzić i obsługiwać z wykorzystaniem funkcjonalności Drzewa Zdarzeń. Dostępna forma prezentacji danych dodatkowo obrazuje zależności, wskazując na powiązane elementy, takie jak inne zadania, kontakty czy dokumenty istotne w danej relacji handlowej, zarówno z punktu widzenia klienta, jak i sprzedawcy. Oprócz kontaktów i zależności handlowych, dostępny jest podgląd na wystawione dokumenty obrotu i bieżące rozrachunki. Zależnie od potrzeb, możesz oczywiście wykorzystać także tabelaryczną formę prezentacji danych.

100% sprawnej logistyki w obsłudze klienta

Podsumowując, aby skupić i utrzymać szerokie grono lojalnych klientów, którzy Tobie ufają i wyrażają to wracając przy zawieraniu transakcji oraz polecają Cię na zewnątrz, potrzebujesz przede wszystkim… pełnej wiedzy o Twoich nabywcach. Ich nawyki zakupowe, historia dotychczasowych kontaktów, preferencje co do sposobu obsługi itd. To są właśnie informacje, które gromadzi i odpowiednio przetwarza CRM.

Oprócz źródła danych o kliencie narzędzie to pełni też funkcję kanału komunikacji wewnętrznej w przedsiębiorstwie. Możesz swobodnie planować i przydzielać zadania oraz kontrolować ich realizację, porównując czas planowany z wykonanym, co także ma bezpośrednie przełożenie na jakość oferowanej obsługi. Rekomendowanym przykładem rozwiązania tego typu, które sprawdza się w wielu branżach, jest CRM będący modułem systemów ERP firmy Streamsoft. Wykorzystanie narzędzia do zarządzania relacjami z klientem, które jest częścią zintegrowanego oprogramowania dla biznesu, niesie za sobą szereg korzyści. Więcej o skutecznej informatyzacji firmy przeczytasz na stronie https://www.streamsoft.pl/systemy-erp/.