Browse By

Zostań certyfikowany uczestnikiem zespołu Agile Scrum

Kurs Agile CUZAS (Certyfikowany uczestnik zespołu Agile Scrum) przeznaczony jest zarówno dla osób nieznających jeszcze metodyki Agile Scrum, jak i dla tych, którzy posiadają już jakieś praktyczne doświadczenie, ale jeszcze chcą pogłębić i uporządkować swoją wiedzę. Z kursu Agile mogą skorzystać także wszyscy ze strony klienta, jak i dostawcy oprogramowania, którzy prowadzą projekty w trybie agile. Szkolenie szczególnie polecany jest osobom uczestniczącym lub mającym brać udział w projektach IT realizowanych metodą Agile Scrum, w rolach programistów, testerów, architektów lub analityków.

Po przejściu szkolenia kursanci otrzymają jasny i uporządkowany obraz podstawowych elementów oraz kontekstu podejścia Agile Scrum, co umożliwi jego sprawniejsze zastosowanie w praktyce, w szczególności uczestniczenia w projektach realizowanych tą metodyką.

Kurs Agile CUZAS przygotowuje merytorycznie do egzaminu na certyfikat amerykańskiego Scrum Institute „Scrum Team Member Accredited Certification”. Obecnie na świecie certyfikaty Scrum Institute posiada ponad 300 tys. osób. Sam egzamin odbywa się online, trwa 60 minut i jest przeprowadzany w języku angielskim. Pytania mają formę testową, na każde z nich jest pięć możliwych wariantów odpowiedzi do wyborów, z których tylko jeden jest poprawny. Podczas trwania samego kursu agile przerabiane są pytania próbne, podobne do egzaminacyjnych. Wszystkich pytań jest w sumie pięćdziesiąt. W czasie trwania egzaminu można korzystać ze wszystkich możliwych materiałów, w tym z zasobów Internetu. Żeby uzyskać certyfikat trzeba uzyskać wynik minimum 60% poprawnych odpowiedzi, czyli trzeba odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 30 pytań.