Browse By

Internet domowy Orange – poznaj 5 zalet

Chcesz wybrać internet domowy i zastanawiasz się, jaka oferta sprawdzi się najlepiej? Orange światłowód, internet w pakiecie, a może internet domowy mobilny? Wybierz z nami najlepszy internet domowy i poznaj zalety światłowodu Orange.Internet domowy – jaki wybrać?

Internet domowy to wygodne rozwiązanie – możesz bez obaw pobierać duże pliki, przesyłać dane, godzinami oglądać seriale, a Twój rachunek nie wzrośnie. To po prostu nieograniczone korzystanie z sieci. Sprawdź oferty internetu domowego od Orange – https://www.orange.pl/internet/internet-domowy.

 • Orange Światłowód

Niezawodne rozwiązanie to światłowód Orange – działa niezależnie od warunków pogodowych. Dane są dostarczane za pomocą fal świetlnych w światłowodzie, czyli przezroczystym włóknie ze szkła i tworzyw sztucznych. Takie rozwiązanie zapewnia dużą przepustowość, a zarazem szybkość łącza. W Orange możesz wybrać preferowaną szybkość internetu światłowodowego – dostępne są 3 warianty prędkości.

 • Internet w pakiecie

W Orange możesz skorzystać z internetu w pakiecie z telewizją lub w zestawie usług Orange Love, który łączy abonament komórkowy, telewizję, internet i telefon stacjonarny. To wygodne rozwiązanie – za pakiet usług płacisz jeden rachunek, nie musisz pamiętać o różnych terminach opłat. Ten zestaw usług jest też tańszy niż wykupienie oddzielnych ofert.

 • Internet domowy mobilny LTE

Jeśli często jesteś w podróży, planujesz przeprowadzę albo nie korzystasz w znacznym stopniu z internetu, dobrym rozwiązaniem może być internet mobilny jako internet domowy. Ta opcja pozwala uniknąć montażu okablowania, więc dobrze sprawdzi się także w przypadku wynajmowania mieszkania. Możesz stworzyć domową sieć Wi-Fi, do której podłączysz przykładowo laptop, używając jedynie z routera i aktywnej karty SIM. Inna opcja to korzystanie ze smartfona i udostępnianie internetu. Pamiętaj jednak, że na jakość łącza wpływa wiele czynników: odległość użytkownika od nadajnika, warunki pogodowe, obciążenie sieci. Internet domowy 4G LTE posiada także limity danych, przykładowo w Orange otrzymasz od 10 do 250 GB miesięcznie.

Światłowód Orange – zalety

Światłowód to najbardziej nowoczesny, szybki i niezawodny internet domowy, który możesz wybrać. Poznaj 5 zalet internetu światłowodowego.

 1. Niezawodne działanie

Sygnał przesyłany przy pomocy włókna szklanego jest odporny na zakłócenia – masz zapewnione stabilne łącze niezależnie od tego, czy pada deszcz, śnieg, a wiatr jest porywisty. Światłowód Orange działa na stałym, wysokim poziomie pomimo niesprzyjającej pogody. W przypadku korzystania z internetu domowego działającego za pomocą tradycyjnych, miedzianych przewodów, spadki prędkości internetu są wyraźnie odczuwalne.

 1. Szybkie pobieranie i przesyłanie danych

Światłowód jest naprawdę szybki – możesz w kilka sekund pobrać zaawansowane programy, a nawet film. Przesyłanie plików jest równie proste – nie musisz czekać, aż dany dokument czy materiał wideo się załaduje – ze światłowodem płynnie przesyłasz i pobierasz dane. W Orange możesz wybrać preferowaną szybkość łącza:

 • download do 300 Mb/s; upload do 50 Mb/s,
 • download do 600 Mb/s; upload do 100 Mb/s,
 • download do 1 Gb/s; upload do 300 Mb/s.
 1. Materiały wideo w jakości 4K i niski ping

Szybkość światłowodu pozwala na najlepszą rozrywkę – oglądanie ulubionych filmów, seriali, a nawet programów na żywo w jakości 4K. Światłowód Orange jest niezastąpiony dla graczy – masz pewność, że Twoje rozgrywki będą przebiegać płynnie, nie będziesz mieć lagów, a ping będzie niski.

 1. Wygodna praca i nauka zdalna

Wysoka przepustowość pozwala na jednoczesne korzystanie z internetu kilku osobom bez opóźnień w transferze danych. Dzięki temu możecie wygodnie pracować w domu – brać udział w wideokonferencjach, przesyłać pliki czy pracować na złożonych, internetowych programach. Uczniowie i studenci mogą komfortowo uczyć się zdalnie – brać udział w e-lekcjach i wykładach, pracować na wspólnych plikach w chmurze. Ze światłowodem wszystko działa płynnie i szybko.

 1. Dyskretna instalacja

Światłowód Orange to znaczne usprawnienie, jeśli chodzi o niezbędną infrastrukturę. Zapomnij o nieestetycznym okablowaniu i dużych routerach. Przewody światłowodu są bardzo cienkie, a modem jest niewielki. Prace instalacyjne realizowane przez wykwalifikowanych techników trwają maksymalnie 3 godziny, a instalacja jest praktycznie niewidoczna.