Browse By

Pedicure leczniczy – domowy zestaw do pedicure’u odradzający Twoje paznokcie

Pielęgnacja stóp cieszy się największą popularnością w okresie wakacyjnym, gdy możliwe jest noszenie klapek, sandałów i japonek, a także spacerowanie bosymi stopami po plaży. Pedicure lecznicy jest jednak nieco innym zabiegiem, ponieważ jego celem jest zarówno zadbanie o stopy, jak i odrodzenie skóry i paznokci.

Czym jest pedicure leczniczy?

Pedicure to zabieg stosowany zarówno w celach kosmetycznych, jak i leczniczych. Najczęściej cała procedura jest wykonywana przez wykwalifikowanego specjalistę, na przykład kosmetologa, jednak pedicure można wykonać także samodzielnie, w warunkach domowych. Klasyczny zabieg pedicure obejmuje następujące czynności:

  • skracanie paznokci i ich wyrównywanie,
  • polerowanie paznokci,
  • wycinanie skórek,
  • zmniejszenie twardej skóry na piętach i pod palcami,
  • pokrycie skóry stóp odżywką, serum, a także innymi produktami.

W przypadku pedicure leczniczego, dodatkowo wykonywane są także inne zabiegi, których celem jest wyleczenie takich problemów jak wrastające paznokcie, pękające pięty, nagniotki, odciski. pedicure leczniczy wykonuje się także w sytuacji, gdy stopy są zaniedbane.

Jakie są zalety pedicure?

Pedicure umożliwia nie tylko zadbanie o stopy, ale także wyleczenie pewnych dolegliwości, które mogą przeszkadzać w chodzeniu i codziennym funkcjonowaniu. Warto zaznaczyć, że pedicure można wykonywać samodzielnie, przy czym można tutaj zdecydować się na prosty zabieg klasyczny, do którego nie potrzeba zbyt wielu przyrządów, albo też zabieg frezarkowy, bardziej zaawansowany pod względem technicznym.

Dobrze wykonany pedicure i domowa pielęgnacja pomagają w różnorodnych problemach ze skórą stóp, a także zapobiegają trudnościom, na przykład pękającym piętom lub wrastającym paznokciom. Warto zaznaczyć, że pedicure powinny wykonywać nie tylko panie, ale także i panowie.

Jakie urządzenie wybrać do pedicure w zaciszu domowym?

W sklepach i aptekach można znaleźć spory wybór różnych zestawów do manicure i pedicure. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na frezarki, a także specjalne urządzenia, umożliwiające starcie twardej skóry. Przykładowo na stronie wapteka.pl dostępny jest pilnik ekspresowy do stóp, który jest doskonałym rozwiązaniem do usuwanie łuszczącej się skóry i zrogowaciałego naskórka. W domowym zaciszu można osiągnąć efekt gładkich, zdrowych i pięknie wyglądających stóp. Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość wyboru różnorodnych głowic, które spełniają inne funkcje. Innym ciekawym urządzeniem jest ekspresowy aplikator na odciski, który także warto wykorzystać w trakcie swojego zabiegu pedicure w domu. Dodatkowo należy mieć zestaw do manicure i pedicure, w skład którego powinny wchodzić następujące elementy: nożyczki, obcinacz do paznokci, cążki, szczoteczka do paznokci, pęseta, pilniczek, blok polerski, a także akcesoria do zmiękczania skórek.

Jakie kosmetyki do stóp wybrać?

Po wykonaniu zabiegu pedicure, warto zastosować różnorodne kosmetyki pielęgnacyjne. Na uwagę zasługuje Regenerum, czyli serum regeneracyjne do paznokci.  Serum wskazane jest dla osób, które mają problemy z płytką paznokcia, a więc jej rozdwajaniem, łamliwością i przebarwieniami. Serum zawiera witaminy i olejki i w ten sposób wzmacnia paznokcie, rozjaśnia przebarwienia i chroni płytkę paznokcia. Warto także kupić dobry krem do stóp, który nawilży skórę.