Browse By

Co musisz wiedzieć kupując plecak na laptopa? – bezpieczny laptop firmowy

Coraz więcej osób w swojej pracy wykorzystuje komputery.

Jak się okazuje, wiele z nich dostaje laptopy, czyli komputery przenośne jako wyposażenie potrzebne do pracy w domu czy podróży służbowej. O taki sprzęt trzeba więc odpowiednio zadbać. W takiej sytuacji przydaje się specjalna torba na laptopa. Jednak czy zawsze sprawdzi się ona idealnie? Osoby bardzo mobilne coraz chętniej sięgają również po specjalne plecaki z wydzielonym miejscem do przenoszenia laptopa. Kiedy taki plecak sprawdzi się najlepiej? Na co należy zwrócić uwagę przy kupnie takiego plecaka?

Kiedy warto wybrać plecak na laptopa zamiast torby?

Zazwyczaj do przenoszenia laptopów wybierane są specjalne torby. Panie mogą wybierać modele, które wizualnie przypominają „zwykłe” damskie torebki. Panowie natomiast chętnie sięgają po te, które przypominają nesesery. Jednak takie rozwiązanie nie zawsze jest dobre. Szczególnie osoby, które jeżdżą często na rowerze do pracy lub wybierają komunikację miejska, mają z tym problem. Jak się okazuje, torba zazwyczaj ma stosunkowo małą pojemność i oprócz laptopa i akcesoriów do niego trudno w nią zmieścić coś jeszcze. To rodzi konieczność zabierania ze sobą dodatkowych toreb lub reklamówek. A to z kolei powoduje, że ręce są zajęte. W takim przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem będzie plecak, w którym zmieści się laptop, umieszczony w specjalnej kieszeni. Jeżeli decydujesz się na plecak, postaw na modele typu 2w1 łączące w sobie zalety plecaków miejskich i turystycznych. Przykładowe modele możesz zobaczyć między innymi na stronie sklepu oferującego produkty marki Jack Wolfskin.

jack_wolfskin_plecak_na_laptopa

 

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak na laptop?

Wybierając plecak na laptopa, zwróć uwagę przede wszystkim na wymiar kieszonki na komputer. Sprawdź, też jak została ona wykonana i w jaki sposób jest zamykana. Musi ona być nieco większa niż przekątna komputera. Tutaj zwróć uwagę na to, że laptopy o takiej samej przekątnej mogą się nieco różnić wymiarami, gdyż np. mają szerszą obudowę. Oprócz tego ważne jest to, aby plecak miał miejsce także na dodatkowe akcesoria do laptopa (zasilacz, myszka). Powinien także pozwalać na przewożenie dokumentów i rzeczy osobistych. Istotne jest także to, aby plecak był wygodny. Powinien więc mieć regulację pasów ramiennych, a także z tyłu być profilowany. Dobrze, jeśli plecy są sztywniejsze i wyłożone podobnie jak szelki specjalną pianką.

Jakie modele plecaków sprawdzą się do przenoszenia laptopów?

Jak to zostało wyżej wspomniane, przy wyborze możesz postawić na plecaki turystyczne, które mają zdecydowanie większą pojemność niż klasyczne rozwiązania na laptopa. Sprawdzą się one w sytuacji, gdy często zabierasz komputer w dłuższe podróże. Jeżeli przemieszczasz się tylko po mieście postaw na modele „kurierskie”, które idealnie sprawdzają się w czasie jazdy na rowerze. Tutaj szczególnie ciekawie prezentują się modele z serii Lynn Pack marki Jack Wolfskin. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz również w sklepie internetowym e horyzont, który specjalizuje się w akcesoriach dla turystów. Zobacz między innymi produkty marki The North Face czy Pinguin Ride.

… a jakie w góry – dowiecie się z filmiku