Browse By

Tabliczki z adresem na dom – jakie wybrać?

Budując dom, często myślimy o kolejnych etapach, wykończeniu i aranżacji wnętrz, często zapominając o jednym z istotnych elementów, który informuje przechodniów, kuriera czy też gości o dokładnym adresie danego budynku. Tabliczka z adresem na dom może prezentować się elegancko i tworzyć spójną całość z elewacją, jednocześnie zawierając wszelkie niezbędne informacje, jakie są wymagane w przepisach. Mnogość wzorów i kolorów pozwoli na dopasowanie najodpowiedniejszego elementu spełniającego nasze indywidualne preferencje.

Rodzaje tabliczek do montażu na elewacji domu

Spełniając obowiązek regulowany przez prawo i wieszając tabliczkę z numerem domu, najczęściej możemy trafić na produkty wykonane z płyty PCV. Jest to niezwykle praktyczny materiał, ponieważ oprócz lekkości, cechuje go silna odporność na różnego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne w postaci deszczu lub śniegu, dzięki czemu przez długie lata zachowa nienaruszony wygląd.

Tabliczka z adresem na dom wykonana płyty kompozytowej podobnie jak w przypadku PCV, również jest lekka i trwała, a materiał wykonany z polietylenu jest nieco mocniejszy i odporniejszy na uszkodzenia. Najmniej wytrzymałe, lecz pięknie wyglądające są tabliczki z adresem wykonane z drewna. Drewno, choć mocne ze względu na swoją strukturę, dużo bardziej narażone jest na uszkodzenia mechaniczne i te spowodowane opadami i wiatrem. Ze względu na wciąż pracujący surowiec istnieje możliwość, abyśmy musieli cyklicznie impregnować materiał w celu zachowania jego świetności.

Tabliczka z adresem na dom stworzona według projektu

Szukając odpowiedniego produktu informującego o adresie naszego domostwa, warto skorzystać z gotowych wzorów tabliczek dostępnych na drukarniawojewoda.pl. W zależności od naszych upodobań, oraz wyglądu elewacji możemy zdecydować się na charakterystyczne niebiesko białe tablice z numerem budynku oraz poniżej nieco mniejszym drukiem napisaną nazwą ulicy. Takie tabliczki możemy dobrać w dwóch wersjach kolorystycznych z białym tłem i niebieskimi cyframi oraz literami lub na odwrót. Podobna klasyczna wersja, często spotykana na ulicach to kolorystyka zieleni połączonej z bielą, która dobrze komponuje się z otoczeniem przydomowej zieleni.

Jeżeli stawiamy na większą elegancję i chcemy, aby tabliczka z adresem na dom prezentowała się nieco ekskluzywnie, możemy dobrać wersję wykonaną z płyty kompozytowej w kolorze bieli oraz stali. Taki wybór będzie doskonałym pomysłem, który podniesie walory estetyczne budynku.

Informacja o adresie w formacie 3D

Ciekawym rozwiązaniem, przykładowo dostępnym w szerokiej ofercie sklepu drukarniawojewoda.pl jest wykorzystanie technologii 3D oraz cięcia za pomocą lasera. Tego typu tabliczka z adresem na dom może mieć dowolnie wybrany tekst oraz numer. Połączenie blaszanej podstawy oraz liter wyciętych z czarnej pleksi powoduje, że całość wygląda niezwykle ciekawie i elegancko, jednocześnie dobrze komponuje się z kolorami budynku. Wykorzystanie nowoczesnych technologii cięcia pozwala na widoczność znaków przez długi czas bez obaw o możliwość ich wytarcia.