Browse By

Nowe technologie w łazience

Nowoczesne łazienki to nie tylko ciekawy design. To także wysoka funkcjonalność oraz zaawansowana technologia, która umożliwia łatwiejsze i bezpieczniejsze korzystanie ze sprzętów sanitarnych. Dodatkowe udogodnienia ograniczają powstawanie zarazków oraz ułatwiają utrzymanie czystości zarówno w łazienkach prywatnych, jak i hotelowych oraz publicznych.

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

W każdej nowoczesnej łazience, bez względu na to, w jakim stylu jest urządzona, najważniejsza jest funkcjonalność. Bardzo istotne jest, aby całość została zaprojektowana w taki sposób, by można było używać wszystkich sprzętów w możliwie jak najbardziej komfortowy sposób. Ważne jest, aby wszystko było zawsze pod ręką i tworzyło spójną całość, z której będzie się wygodnie korzystało każdego dnia. Warto wykorzystać nowoczesne szafki i meble łazienkowe, pokryte specjalnymi warstwami ochronnymi przed wilgocią oraz posiadające ciekawe rozwiązania do przechowywania różnej wielkości artykułów łazienkowych.

Dzięki implementacji nowoczesnych technologii sprzęty łazienkowe stają się coraz bardziej inteligentne i wielofunkcyjne. Dotyczy to rozmaitych urządzeń AGD, takich jak pralka czy suszarka do ubrań, które zapewniają możliwość korzystania z wielu różnych programów, dopasowanych do różnych tkanin oraz umożliwiających ekologiczne zużycie wody i prądu. Ponadto w nowoczesne technologie wyposażone mogą być też sprzęty sanitarne i armatura. Są one coraz częściej pokryte specjalnymi powłokami, dzięki którym nie zbierają się na nich bakterie oraz nie osadza się brud. Ułatwia to znacznie dbanie o czystość oraz zachowanie toalety i wszystkich sprzętów, które się w niej znajdują, w doskonałym stanie przez długi czas.

Nowoczesność w Twoim domu

Do tej pory nowoczesne technologie łazienkowe były bardzo często wykorzystywane tylko w toaletach w przestrzeni publicznej. Teraz jednak te rozwiązania coraz częściej pojawiają się również w łazienkach prywatnych. Dzięki temu stają się one o wiele bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w codziennym użytkowaniu. Pomagają także w zachowaniu czystości i dbaniu o higienę i bezpieczeństwo osób korzystających z toalety.

Jedną z popularniejszych technologii coraz chętniej wykorzystywanych w łazienkach prywatnych są krany reagujące na podczerwień. Aby uruchomić strumień wody wystarczy podłożyć ręce pod czujnik, a żeby zakończyć proces mycia nie trzeba nic zakręcać. Wystarczy zabrać ręce. Sprawia to, że znacznie ograniczone jest dotykanie powierzchni, na których mogą znajdować się bakterie.

Dzięki powyższemu rozwiązaniu zwiększa się nie tylko funkcjonalność łazienki, ale także jej czystość i higiena. Staje się ona również miejscem mniej narażonym na rozwój bakterii i zarazków, co wpływa na bezpieczeństwo codziennego korzystania z tego pomieszczenia zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Tak zaawansowaną armaturę znajdziemy w sklepie 123 Łazienka, którego bogata oferta ma wiele do zaoferowania miłośnikom nowych technologii.

Wyjątkowa kąpiel w parze z ekologią

Dzięki rozwojowi technologii w łazienkach możliwe jest połączenie wysokiego komfortu użytkowania sprzętów sanitarnych z ekologicznymi rozwiązaniami. Po prostu możemy oszczędzać wodę oraz nie rezygnować z przyjemności, jaką można czerpać z ciepłego prysznica pod deszczownicą. Podczas samej kąpieli zaś możemy korzystać z różnych trybów strumienia wody, dzięki czemu bez problemu znajdziemy opcję, która jest dla nas najlepsza.

Nowoczesne zestawy prysznicowe mogą nie tylko posiadać różne tryby strumienia wody. Są też połączone ze światłem na podczerwień, które uruchamiać się będzie podczas kąpieli i nada jej wyjątkowego klimatu. Poza światłami, współczesne zestawy prysznicowe mogą być również połączone z zestawem głośników, co umożliwia branie relaksującej kąpieli pod ciepłym strumieniem wody z nowoczesnej deszczownicy w akompaniamencie ulubionej muzyki.

Z zestawem łazienkowych głośników można również sparować swój smartfon, co umożliwi odebranie połączenia przychodzącego nawet podczas kąpieli. Niesamowite, prawda? Te wszystkie nowoczesne dodatki mają na celu znacznie podnieść komfort życia i sprawić, że łazienka stanie się nowoczesnym i funkcjonalnym miejscem, z którego będzie się zwyczajnie wygodnie korzystało.