Browse By

Lodówka z kostkarką – co warto wziąć pod uwagę, kiedy myślimy o jej zakupie

Za oknem powoli rozkręcają się upały, a wraz z nimi rośnie nasza potrzeba schładzania się od czasu do czasu. Jednym z najprostszych sposobów na chwilę ulgi od gorąca są zimne napoje. W ich przygotowaniu nieoceniona może się okazać lodówka z kostkarką do lodu. Chociaż sporo osób uważa ją za zbędny gadżet, dobra kostkarka będzie bardzo przydatna nie tylko w upalne dni, ale także na wszystkich domowych przyjęciach. Co warto wiedzieć o lodówkach z kostkarkami, zanim podejmiemy decyzję o zakupie urządzenia tego typu?

Lodówka z kostkarką – kostkarka twist czy automatyczna?

Na samym wstępie warto powiedzieć, że lodówka z kostkarką może występować w wielu różnych formach. Nie chodzi tutaj tylko o typ i rozstaw samej chłodziarki, o którym powiemy parę słów później, ale także o sposób działania samej kostkarki.

Na rynku najczęściej znajdziemy kostkarki typu twist i kostkarki automatyczne. Te pierwsze są zwane także kostkarkami ręcznymi i charakteryzuje je większa prostota działania. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku klasycznych półeczek na lód w zamrażarkach, konieczne jest tutaj użycie tacki uprzednio napełnionej wodą. Jednakże w porównaniu do tradycyjnego sposobu pozyskiwania lodu nie musimy się męczyć z wyciąganiem z tacki. Jedyne, co trzeba zrobić, to przekręcić odpowiednie pokrętło i tacka obróci się automatycznie, dzięki czemu cały zgromadzony w niej lód spadnie do dedykowanej szufladki.

Lodówka z kostkarką automatyczną będzie nieco droższa niż lodówka z kostkarką typu twist, jednak odwdzięczy się za to większą wygodą używania. W tym wypadku nie musimy robić nic poza zapewnieniem lodówce dostępu do wody. Cały proces zamrażania jest przeprowadzany automatycznie i wystarczy wcisnąć przycisk, żeby cieszyć się świeżymi kostkami lodu.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że kostkarka automatyczna może pobierać wodę na różne sposoby. Najczęściej robi to ze specjalnego zbiorniczka, którego stan musimy kontrolować sami. W niektórych modelach lodówek jest jednak opcja, która pozwala na podłączenie jej do sieci, co sprawi, że absolutnie cała produkcja lodu będzie automatyczna.

Lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa z kostkarką – czy to dobry wybór?

Przy wyborze odpowiedniej lodówki należy pamiętać, że kostkarka to nie wszystko. W sklepach można znaleźć wiele modeli lodówek oferujących to rozwiązanie, które będą się różniły od siebie rozstawem drzwi czy rozmiarem. Czy lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa z kostkarką to dobry wybór?

Zdecydowanie tak, pod warunkiem, że mamy w naszej kuchni odpowiednią ilość miejsca. Lodówka Multidoor czy Side by Side może pomóc nam w przechowywaniu większej ilości produktów spożywczych, ale jej rozmiary także będą większe, niż ma to miejsce w przypadku klasycznej chłodziarki. Jeśli jednak znajdziemy odpowiednią ilość miejsca na wstawienie lodówki tego typu do naszego domu, to rozwiązanie może nam się odwdzięczyć czasem, który oszczędzimy na rzadszych wizytach w sklepach.

Ciekawym rozwiązaniem może się okazać lodówka Door in Door, inaczej zwana też French Door. W tym wypadku mamy do czynienia z ukrytymi drzwiczkami w jednym ze skrzydeł lodówki, które będą w stanie zapewnić nam jeszcze większą przestrzeń.

Materiał powstał we współpracy z Samsung