Browse By

Jak zadbać o odpowiednią temperaturę w sypialni?

Masz problemy z wypoczynkiem, gdy nastają upalne letnie noce? Nic dziwnego – naukowcy podkreślają, że optymalna temperatura do snu nie powinna przekraczać 19 stopni. Sprawdź, jak zadbać o temperaturę w sypialni, by móc cieszyć się wygodną nocną regeneracją.

Jaka temperatura powinna panować w sypialni?

Odpowiednia temperatura w sypialni stanowi jeden z istotnych czynników dla jakości snu. Uznaje się, że temperatura w miejscu snu powinna mieścić się w zakresie 16-19 stopni, a w przypadku małych dzieci – 18-20 stopni. Warto pamiętać także, że zbyt wysoka temperatura w sypialni może powodować problemy z zaśnięciem, częste wybudzanie się w nocy lub po prostu niską jakość wypoczynku.

Jak ochłodzić sypialnię latem?

O ile zimą ochłodzenie sypialni nie stwarza większych problemów, o tyle latem może okazywać się kłopotliwe. Po jakie metody warto sięgnąć, by szybko obniżyć temperaturę pokoju przed snem?

Wietrzenie

Najprostszy sposób na ochłodzenie pomieszczenia to jego wywietrzenie – letnie noce bywają znacznie zimniejsze od dni, dlatego godzinne wietrzenie pokoju przed snem powinno skutecznie poprawić warunki Twojego wypoczynku. Możesz także zostawić uchylone okno na noc, stosując dodatkowo moskitierę zapobiegającą komarom.

Wentylator

W upale pomoże także klasyczny wentylator – to tani i prosty sposób na obniżenie temperatury w sypialni. Na jakie modele warto zwrócić uwagę? W rankingach internetowych w ostatnim czasie bardzo dobre oceny uzyskują modele takie jak Stadler Form Peter, Dyson Purifier Cool, Xiaomi Mi Smart Standing Fan 2 Lite czy Smartmi Standing Fan 2s. Sprawdź inne polecane wentylatory do sypialni tutaj: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/cichy-wentylator-do-sypialni.

Klimatyzator

Najdroższą opcją okaże się montaż pełnowymiarowej klimatyzacji lub zakup małego klimatyzatora. Dzięki nim błyskawicznie obniżysz temperaturę w pokoju, jednak warto mieć na uwadze, że ochładzane klimatyzacją powietrze staje się również bardziej suche. Stosując tę metodę, warto od czasu do czasu nawilżać powietrze w sypialni, co dodatkowo polepszy jakość wypoczynku.

Temperatura w sypialni: jeden z filarów zdrowego dnu

Niska temperatura w sypialni sprzyja zdrowej regeneracji – jeśli więc masz kłopoty ze snem, upewnij się, że w Twoim miejscu snu nie jest za ciepło! Problem możesz rozwiązać, wietrząc pokój, stosując wentylator lub klimatyzację. Sprawdź więcej porad związanych z domem w serwisie Magazyn Ceneo: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/dom.