Browse By

Baterie podtynkowe i ich zalety

Fot. fotolia.com, 137128179 | Autor: Dariusz Jarzabek

Decydując się na remont łazienki warto wziąć pod uwagę wiele kwestii. Mowa tu nie tylko o odpowiednim wyborze sprzętu, czy też koloru płytek, ale też o armaturze łazienkowej, która użytkowana jest każdego dnia. Mowa tu przede wszystkim o bateriach, których na rynku obecnie jest mnóstwo. Jednak modelami, które cieszą się coraz większą popularnością są baterie podtynkowe. I nic dziwnego, ponieważ rozwiązanie to posiada wiele zalet.

Instalacja wodna, która została ukryta w ścianie, to przede wszystkim oszczędność miejsca w łazience, jak również elegancki oraz nowoczesny wygląd wnętrza. Mimo, że jej montaż może być nieco skomplikowany, to rozwiązanie to znajduje coraz to większe grupy zwolenników. Urządzenia podtynkowe najwyższej jakości będą mogły służyć nam w pełni niezawodnie nawet przez wiele długich lat. Należy pamiętać, że ich wymiana może nie być tak prosta, jak miałoby to miejsce w przypadku standardowej armatury natynkowej, dlatego też warto, by pochodziła ona od dobrych i godnych zaufania producentów.

Przykładowo, nabywając deszczownicę podtynkową, warto dokładnie sprawdzić spasowanie wszystkich jej elementów oraz skontrolować pracę natryskowej główki. Podczas przełączania między poszczególnymi funkcjami nie powinniśmy wyczuwać też żadnego, nawet najmniejszego oporu.

Materiał i jego jakość

Podczas zakupu baterii warto przyjrzeć się przede wszystkim materiałowi, który został użyty do jej produkcji. Do najbardziej trwałych zalicza się armaturę łazienkową mosiężną, którą wyposaża się dodatkowo w najwyższej jakości głowice ceramiczne, które regulują strumień ciepłej oraz zimnej wody. Tego typu armaturę podtynkową można zainstalować bez obaw, że za jakiś czas będziemy zmuszeni skuwać ściany lub demontować płytę gipsowo-kartonową.

Dlaczego warto zdecydować się na baterię podtynkową?

Istnieje wiele powodów, dla których baterie podtynkowe cieszą się tak dużą popularnością, a jednym z nich jest oszczędność przestrzeni. W praktyce oznacza to, że montaż armatury podtynkowej jest polecany szczególnie w tych pomieszczeniach, w których każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż, wszystkie rury oraz poszczególne elementy danego systemu znajdują się w suficie oraz ścianie, co oznacza, że armatura nie zajmuje miejsca na zewnątrz, umożliwiając tym samym wykorzystanie go w innych celach. Na widoku pozostaje wyłącznie rozeta maskująca, jak i dźwignia regulująca zimną i ciepłą wodę. Rozwiązanie to jest więc niezwykle funkcjonalne, jednakże w tym przypadku niezwykle istotny jest odpowiedni montaż oraz zakup armatury pochodzącej od najlepszych i sprawdzonych producentów.

Modne rozwiązanie!

Bez wątpienia instalacja podtynkowa jest dziś jednym z najmodniejszych i najchętniej wybieranych rozwiązań do nowoczesnych wnętrz i nie tylko. Produkty tego typu doskonale odnajdą się przede wszystkim w łazienkach minimalistycznych, w których to już w pierwotnym założeniu chodzi o prostotę konstrukcji, formy, jak i funkcji. Warto też wiedzieć, że armatura ta może być wykorzystywana także w przypadku innych stylów architektonicznych. Jest to bardzo dobry sposób na metamorfozę nieprawidłowo zaplanowanych oraz ciasnych łazienek znajdujących się w bloku.

Wnętrza, w których znajdują się baterie podtynkowe, prezentują się niezwykle elegancko oraz nowocześnie. Detale wyposażenia podtynkowego znajdujące się na widoku, są tworzone w wielu różnych stylach i występują w szerokiej palecie wzorniczej. Bez większego trudu będziemy więc mogli nabyć różnorodne baterie, które będą w 100% dopasowane do naszych potrzeb oraz stylu łazienki.