Browse By

Kredyt gotówkowy online – co warto wiedzieć?

Pożyczki online to nie tylko chwilówki i pożyczki ratalne w firmach pozabankowych, ale także kredyty w większości polskich banków. Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy online i czy jest coś, co warto o nim wiedzieć, zanim zdecydujesz się na jego zaciągnięcie?

Zalety i wady kredytów gotówkowych online

Kredyty gotówkowe online są bardzo popularnym produktem finansowym. Nie tylko nie wymagają spaceru do placówki i czekania w kolejce do stanowiska obsługi klienta, a potem rozmowy z pracownikiem banku i oczekiwania przy jego biurku na decyzję kredytową. Są także szybsze. Decyzja kredytowa udzielana jest praktycznie natychmiast po wypełnieniu wniosku – podczas gdy Ty możesz na przykład przygotować sobie pyszną kawę i wrócić do komputera – a przelew wpłynie na Twoje konto nawet po kolejnych piętnastu minutach.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy online?

Kolejny atut kredytu gotówkowego przez internet jest taki, że jego udzielenie i obsługa kosztują bank znacznie mniej niż gdybyś brał go w placówce. Dlatego może być – i zazwyczaj jest – tańszy niż jego odpowiednik stacjonarny. Często możesz natknąć się na oferty promocyjne, w ramach których prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0 złotych.

Jedyny minus kredytów gotówkowych online jest taki, że jeśli chcesz pożyczyć naprawdę dużą kwotę – powyżej stu tysięcy złotych – raczej nie będzie możliwe wnioskowanie o taką ofertę całkowicie przez internet. Formalności będą musiały zostać dopełnione telefonicznie (z konsultantem banku) lub w dowolnej placówce stacjonarnej banku. Jeśli jednak planujesz mniejsze wydatki, na przykład remont mieszkania lub zakup nowego samochodu, a może wakacyjny wyjazd za granicę do luksusowego hotelu, kredyt gotówkowy online będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Porównywarka kredytów online – co to jest?

Kredyty online mają również tę cechę, że są negocjowane. Bank ma przygotowaną stałą ofertę dla wszystkich potencjalnych klientów, a Ty musisz spełnić konkretne wymagania. W zależności od Twojej zdolności kredytowej, na którą wpływają m.in. wysokość miesięcznych dochodów czy obecna sytuacja materialna, bank może zaproponować lepsze lub gorsze warunki kredytowania. Wydaje się to niekorzystne, ale ma gigantyczną zaletę – i nie jest nią sprawiedliwe traktowanie tylko Twoja wygoda. Otóż z tego powodu mogła powstać porównywarka kredytów online, która pomoże Ci wybrać odpowiednią ofertę. Co to jest?

Porównywarka kredytów online to specjalna strona, na której zebrane są wszystkie aktualnie dostępne oferty kredytów. To nie jest prosta tabelka tylko interaktywny system obliczeniowy. Wystarczy, że wprowadzisz parametry wymarzonego kredytu – jego wysokość i planowaną liczbę rat – a porównywarka wyliczy Ci koszty kredytu, RRSO i wysokość comiesięcznych rat.

Możesz też zapoznać się ze szczegółami oferty, które są przedstawione znacznie przejrzyściej niż na stronie banku. Pomoże Ci to w podjęciu decyzji, gdzie warto wziąć kredyt. Polecamy kierować się jak najniższymi ratami oraz oczywiście tym, czy spełniasz wszystkie warunki kredytodawcy. Pozwoli Ci to jednocześnie szybko otrzymać potrzebne Ci pieniądze oraz oszczędzić nawet kilka tysięcy na kosztach kredytu.

Powodzenia!

Materiał reklamowy.