Browse By

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Kredyt gotówkowy to sposób na realizację marzeń i celów, na które zwyczajnie brakuje Ci funduszy. Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na zakup sprzętu, remont, wakacje i wiele innych celów. Ne są to oczywiście pieniądze „za darmo” – każdy kredyt trzeba spłacić. Warto jednak zadbać o to, by wiązało się to z jak najmniejszymi kosztami. Sprawdź, jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to forma konsumenckiej pożyczki pieniężnej udzielanej przez bank. Środki są wypłacane kredytobiorcy bezpośrednio – zwykle na wskazany rachunek bankowy, rzadziej w gotówce. Najczęściej zaciągane są w ten sposób zobowiązania na stosunkowo niewielkie kwoty, w porównaniu np. z kredytami hipotecznymi czy inwestycyjnymi. Kredyt gotówkowy opiewa średnio na od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Kiedy można skorzystać z kredytu gotówkowego? Jest to opcja dostępna dla każdego, kto ma tzw. zdolność kredytową – czyli jakąkolwiek formę stałych dochodów. Otrzymanymi środkami kredytobiorca może dysponować według własnego upodobania. Kredyty gotówkowe często są zaciągane na większe zakupy (np. samochodu), remonty czy wyjazdy wakacyjne. Można je także przeznaczyć na różne cele – w zasadzie jedynym ograniczeniem jest brak możliwości przeznaczenia kwoty kredytu na prowadzoną przez kredytobiorcę działalność gospodarczą.

Najlepszy kredyt gotówkowy – zwróć uwagę na koszty!

Biorąc kredyt, należy pamiętać, że jest to dla banku źródło zarobku. Dlatego zawsze całkowita kwota do spłaty jest większa od kwoty udzielonej. Szczegóły ofert różnią się pomiędzy bankami, a najkorzystniejsza jest oczywiście ta, która całościowo okazuje się najtańsza.

Koszt kredytu zależy od kilku czynników. Na niektóre ma wpływ sam kredytobiorca, jest to bowiem np. kwota zadłużenia czy okres kredytowania. Większość leży jednak w gestii banku. To przede wszystkim:

  • oprocentowanie – ustalane na podstawie średniej stopy procentowej (WIBOR) oraz marży (czyli zarobku) banku;
  • prowizja – dodatkowa opłata pobierana przez bank za udzielenie kredytu (w niektórych ofertach prowizja wynosi 0%);
  • inne koszty – dodatkowe opłaty (np. administracyjne), ubezpieczenie itp.

Wielu kredytobiorców, wybierając ofertę banku, zwraca uwagę na to, by rata spłaty była jak najniższa. Często jest to jednak pułapka, która prowadzi do tego, że finalnie trzeba zapłacić więcej. Dlatego warto dokładnie przyglądać się ofertom!

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Nowoczesne narzędzia sprawiają, że porównanie ofert kredytowych jest bardzo proste. Aby znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online, wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora lub porównywarki. Zawierają one informacje dotyczące ofert różnych banków przedstawione w przejrzystej, łatwej do porównania formie. Dane są pozyskiwane bezpośrednio od banków i przedstawiane dla konkretnego przykładu. Dlatego ich uzyskanie wymaga wypełnienia krótkiego formularza. Często kalkulatory umożliwiają również przejście od razu do wybranej oferty i złożenie wniosku o kredyt gotówkowy online. Dzięki temu możesz uzyskać najkorzystniejszą pożyczkę w bardzo wygodny sposób!