Browse By

Jak oszczędzić na przesyłkach?

Rynek zakupów internetowych i przesyłek kurierskich odnotowują rekordowe wzrosty. Pandemia na stałe zmieniła zwyczaje zakupowe.

Jak zaoszczędzić na przesyłkach w e-commerce?

Rynek zakupów internetowych i przesyłek kurierskich odnotowują rekordowe wzrosty. Pandemia na stałe zmieniła zwyczaje zakupowe. Właściciele sklepów e-commerce mają powody do zadowolenia, ale też coraz częściej zadają sobie pytanie, jak zoptymalizować koszty przesyłek kurierskich. Odpowiedzią na te bolączki jest nowa usługa epaka.pl biznes dla firm. Na czym polega epaka.pl biznes? Jak można z niej skorzystać? Z jakimi korzyściami się wiąże?

Usługa epaka.pl biznes została wprowadzona w odpowiedzi na obecne wyzwania rynku e-commerce. Rosnące zainteresowanie zakupami on-line sprawia, że koszty związane z obsługą paczek znacząco rosną. Z epaka.pl biznes im więcej paczek wyśle firma, tym mniej zapłaci. Możliwie jest to dzięki pakietom uzależniającym koszt jednostkowy wysłania paczki od ilości paczek. Wraz z wyższym pakietem, koszt jednostkowy wysłania paczki maleje. Do wyboru jest aż 5 pakietów: 25, 50, 100, 200 i powyżej 200 paczek w miesiącu.

Jak działa epaka.pl biznes?

Tak jak idea usługi epaka.pl biznes jest maksymalnie prosta (im więcej wysyłasz, tym mniej płacisz), tak zadbano również o możliwie proste jej uruchomienie. Konieczne jest jedynie posiadanie firmy. Dla tych, którzy prowadzą sklep internetowy możliwa jest integracja praktycznie ze wszystkimi dostępnymi na rynku modułami. Platformy WordPress, PrestaSho i Allegro stanowią gotowe moduły integracji. W przypadku takich sklepów jak IdoSell, Sklepicom, SKY-SHOP.pl, Click Shop, Shoper, Shoplo, Magento oraz iStore.pl, można importować dane zamówień w postaci plików CSV.

Na etapie bieżącej obsługi, do dyspozycji jest intuicyjny panel obsługi, który zapewnia automatyczną aktualizację cennika. W każdym momencie istnieje możliwość sprawdzenia, który cennik obowiązuje. Co więcej, panel umożliwia obsługę paczek niezwykle sprawnie i wygodnie.

Zarówno uruchomienie, jak i korzystanie z usługi epaka.pl biznes jest całkowicie bezpłatne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy to na etapie integracji czy też bieżącej obsługi, przedsiębiorcy mogą korzystać ze wsparcia technicznego oferowanego przez konsultantów epaka.pl.

Jak dołączyć do epaka.pl biznes?

Aby zacząć korzystać z usługi epaka.pl biznes wystarczy:

  • założyć konto dla swojej firmy
  • wskazując niezbędne dane (w tym prawidłowy numer NIP)
  • zadeklarować wybrany pakiet.

Na tej podstawie uruchomiony zostanie pierwszy cennik. Co ważne, przez pierwsze 2 miesiące system nie weryfikuje limitu. Dopiero po upływie tego okresu, system sprawdzi ilość nadanych paczek i na tej podstawie dostosuje cennik. Wszystko odbywa się transparentnie. O zmianie cennika, przedsiębiorca jest każdorazowo informowany poprzez wiadomość e-mail. W każdym momencie, istnieje też możliwość weryfikacji, który cennik jest aktualnie włączony. Widoczne jest to w panelu obsługi.

Jakie są korzyści dla klientów usługi epaka.pl biznes?

Podstawowa korzyść to oszczędności finansowe z tytułu korzystania z pakietów. Wysyłając więcej, przedsiębiorcy ponoszą mniejsze koszty jednostkowe nadania paczki. Ale to nie wszystko! W przypadku paczek pobraniowych, epaka.pl biznes zapewnia zwrot środków w 1 dzień, co jest istotne z punktu widzenia dbania o płynność finansową firmy.

Ponieważ epaka.pl współpracuje obecnie z wszystkimi firmami kurierskimi, w tym z największymi przewoźnikami typu DHL, DPD, UPS, Fedex, InPost oraz Orlen Paczka, w panelu obsługi przedsiębiorca może podejrzeć i porównać ceny usług, co również pozwala na optymalizację kosztów. Ponadto, dzięki tańszym wysyłkom, ma większą elastyczność w oferowaniu promocji i rabatów dla klientów, a przez to podnoszenia konkurencyjności swojej oferty.

Dla każdego przedsiębiorcy czas to pieniądz. Ze względu na intuicyjną obsługę, epaka.pl pozwala w znaczący sposób zaoszczędzić czas związany z nadawaniem paczek. Wszystkie niezbędne informacje, czy to w zakresie cen czy przewoźników, dostępne są w jednym miejscu. I co ważne, nadanie paczki nie wymaga żadnych formalności.

Usługa epaka.pl biznes jest skrojona na miarę potrzeb właścicieli przede wszystkim sklepów internetowych, ale i firm z innych branż, które korzystają z przesyłek kurierskich. Pozwala zoptymalizować niezwykle ważny proces, jakim jest nadawanie paczek, a zaoszczędzone czas i pieniądze przeznaczyć na rozwój biznesu.

Materiał reklamowy.