Browse By

Usprawnienie pracy magazynu dzięki odpowiednio dobranym regałom

Chociaż w ostatnich latach można zaobserwować niezaprzeczalny wzrost zainteresowania rynkiem e-commerce, któremu towarzyszy stopniowe odchodzenie od zakupów dokonywanych stacjonarnie, to efektywne przechowywanie towarów wciąż ma ogromne znaczenie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że obecnie sprawna gospodarka magazynowa jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. W końcu, wraz z rozwojem sprzedaży online, sklepy muszą szybko obsługiwać dziesiątki, setki, a nawet tysiące zamówień każdego dnia.

  1. Przemyślana organizacja magazynu a sukces w e-commerce
  2. Dlaczego warto postawić na regały paletowe?
  3. Pomoc w doborze regałów do magazynu
  4. Czym powinien wyróżniać się porządny regał paletowy?
  5. Sprawdzony dostawca regałów magazynowych i regałów paletowych

Warto więc poznać sprawdzone sposoby na to, jak usprawnić prace magazynowe. Kluczową rolę odgrywają w tym między innymi regały paletowe i inne regały magazynowe. Dzięki nim można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, ułatwić pracownikom rozmieszczanie towarów na półkach, a także skrócić czas potrzebny na znalezienie produktu zamówionego przez klienta. Jeżeli zastanawiasz się, jakie regały paletowe rzędowe wybrać lub gdzie można kupić solidny regał magazynowy (na przykład wspomniany regał magazynowy paletowy) w atrakcyjnej cenie, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Przemyślana organizacja magazynu a sukces w e-commerce

Niezależnie od tego, czy firma postawi na paletowe regały, czy też inne rozwiązania do składowania towarów, ważne jest zapewnienie szybkości realizacji zamówień i precyzji dostaw. Klienci mogą obecnie przebierać w ofertach sklepów internetowych, więc jeżeli będą musieli długo czekać na realizację zamówienia lub zostanie ono źle skompletowane, to w przyszłości najprawdopodobniej wybiorą ofertę konkurencji.

Ze względu na konieczność sprawnego zarządzania zasobami magazynowymi, należy dobrać regały do magazynu w taki sposób, aby można było zoptymalizować przestrzeń i zarazem uprościć procesy kompletacji zamówień. Pozwoli to pracownikom skrócić czas potrzebny na obsługę pojedynczego zamówienia i ograniczy ryzyko popełnienia błędów.

Dlaczego warto postawić na regały paletowe?

Regały paletowe pozwalają uzyskać najwyższą efektywność, dlatego od lat są tak chętnie wybierane przez firmy zajmujące się handlem detalicznym, hurtownie, a w ostatnich czasach również sklepy z branży e-commerce. W nowoczesnych regałach paletowych istnieje możliwość dostosowania ich konstrukcji (w tym również wysokości) do różnorodnych towarów. Pozwala to uniknąć sytuacji, w której źle ustawione regały półkowe wykorzystywane są jedynie do przechowywania kilku produktów, co zabiera miejsce potrzebne na składowanie towarów. Porządne wyposażenie magazynu w postaci wysokiej jakości regałów paletowych to także zwiększone bezpieczeństwo wszystkich zatrudnionych osób oraz towaru.

Jak widać, jest wiele argumentów, które przemawiają za tym, aby zamówić do firmy regały paletowe. Efektywność operacyjna, skalowalność, standaryzacja, a nawet możliwość zintegrowania z systemami WMS to tylko wybrane z nich. Warto więc sprawdzić ofertę dostawcy i zamówić dla siebie taki regał magazynowy na palety.

Pomoc w doborze regałów do magazynu

Oprócz regałów paletowych, dostawca tego asortymentu oferuje również regały wspornikowe, półkowe, a także antresole oraz podesty. Do tego dochodzą różnego rodzaju stoły warsztatowe, szafy, wózki podnośnikowe czy nawet. Tak zróżnicowana oferta sprawia, że komuś bez doświadczenia trudno będzie dobrać odpowiednie regały magazynowe paletowe lub inne produkty, aby złożyć zamówienie. Na szczęście w takich sytuacjach zawsze można skorzystać z profesjonalnej pomocy w doborze, dzięki czemu magazyn na pewno zostanie urządzony w sposób nowoczesny, co przełoży się na wydajną pracę.

Czym powinien wyróżniać się porządny regał paletowy?

Solidny i wytrzymały regały magazynowe na palety powinien oferować odpowiednią nośność, co jest szczególnie istotne w firmach handlujących ciężkim asortymentem. Regały na palety jest wówczas bardziej narażony na obciążenia, co trzeba uwzględnić podczas zakupów. Jeżeli jest taka możliwość, najlepszym wyborem będzie regał oferujący możliwość łatwej rozbudowy oraz rekonfiguracji. Taka modułowość pozwoli w razie potrzeby łatwo przestawić regał w inne miejsce, co może wynikać z rozbudowy magazynu lub pojawienia się nowych potrzeb związanych ze składowaniem. Warto również wspomnieć o tym, że regal paletowy powinien być zgodny z obowiązującymi standardami, a rozmieszczając na nim produkty, trzeba kontrolować maksymalne obciążenie półki. Regały używane powinny być w taki sposób, aby ciężar był zawsze równomiernie rozłożony.

Sprawdzony dostawca regałów magazynowych i regałów paletowych

W stałej ofercie dostawcy rozwiązań dla magazynów dostępne są wszystkie popularne rodzaje regałów oraz pozostałe wyposażenie, które jest niezbędne w takich miejscach. Można tu znaleźć między innymi solidny regał paletowy magazynowy, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Warto więc już teraz sprawdzić aktualną ofertę na regały magazynowe i wybrać regal na palety lub inny asortyment, który pozwoli usprawnić funkcjonowanie magazynu.

Materiał reklamowy.