Browse By

Ręczniki bambusowe — poznaj ich zalety!

Ręczników używamy codziennie — są bardzo ważnym elementem naszej codzienności, ale mało zastanawiamy się nad ich właściwościami i wpływem na zdrowie. Ręczniki są też świetna okazja do wyrażenia stylu łazienki, jako atrakcyjną dekoracja. Dowiedz się, jakie zalety mają ręczniki bambusowe i zdecyduj, w co chcesz się wycierać — zapraszamy! 

Ręczniki bambusowe na co dzień 

Ręczniki bambusowe będą wyborem bardzo racjonalnym i trafnym. Ręczniki z włókien bambusa posiadają wartościowe właściwości, które sprawiają, ze ręczniki te schną szybciej i nie stwarzają warunków do rozmnażania się grzybów i drobnoustrojów. W naturze bambus jest bardzo odporny na ataki pasożytów, wykształcając mechanizmy obronne. Pomimo procesu produkcji ręczników bambusowych właściwości te pozostają i świetnie sprawdzają się w przypadku ręczników kąpielowych i nie tylko! Pamiętajmy, że ręczniki to nie tylko aspekt praktyczny, choć ten jest oczywiście najważniejszy. Dobrze dopasowane ręczniki do wnętrza łazienki i takie, które po prostu nam się podobają będą nam przynosi więcej pożytku i radości! Dlatego wybierając materiał ręczników i być może decydując się na ręczniki bambusowe warto, żebyśmy przemyśleli wzornictwo i wymiary ręczników. Najlepiej wybrać wymiary duże i mniejsze, które często staja się ręcznikami do twarzy, czy do rak dla gości. 

Ręczniki bambusowe — czy są ekologiczne? 

Ręczniki bambusowe to wybór ekologiczny i dobry dla planety. Bambus bardzo szybko odrasta i jako surowiec jest ekologiczny. Ręczniki z bambusa ze względu na swoje właściwości są świetnym wyborem dla alergików i osób ze skórą wrażliwą oraz dzieci. Bambusowe włókna mają naturalne właściwości antybakteryjne, które są korzystne dla osób ze skłonnościami do trądziku, czy uczuleń. Ręczniki bambusowe możemy kupić na przykład tutaj: https://darymex.pl/reczniki. Ręczniki z włókien bambusa są często polecane dla osób o wrażliwej skórze ze względu na swoje naturalne właściwości oraz: 

  • Miękkość — Włókna bambusowe są bardziej miękkie niż wiele innych materiałów, co czyni je odpowiednimi dla skóry podatnej na podrażnienia. 
  • Hipoalergiczność — Ze względu na naturalne właściwości jest mniej prawdopodobne, że wywoła reakcje alergiczne lub podrażnienia skóry. 
  • Absorpcja wilgoci — ręczniki bambusowe świetnie pochłaniają wilgoć i doskonale wytrą ciało oraz włosy magazynując dużo wody. 

Czy warto kupić ręczniki bambusowe? 

Ręczniki bambusowe są jeszcze nowością na rynku, chociaż mają już ugruntowaną pozycję i świetnie się sprawdzają. Z pewnością bardziej kojarzymy ręczniki bawełniane i pewnie takie też nadają się obecnie w naszych domach. Ręczniki bambusowe w dużej mierze również powstają na bazie bawełny (która również ma świetne właściwości absorpcyjne, jest hipoalergiczna i bezpieczna dla wrażliwych i dzieci). Zwykle ręczniki bambusowe posiadają jakiś procent bawełnianych włókien. Zatem włókna bambusowe niejako zwiększają korzystne właściwości ręczników bawełnianych. Dodatkowe zalety to lepsza absorpcja wilgoci, właściwości szybkoschnące, brak przykrego zapachu i właściwości antygrzybiczne. 

Materiał reklamowy.